Co musisz wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu?

Umów się na konsultację
pierwszy tatuaż

Przygotowanie do pierwszego tatuażu jest kluczowym krokiem, aby zapewnić sobie udane doświadczenie. Wszak to nie tylko artystyczny wyraz, ale także decyzja, która wymaga staranności i odpowiedniej wiedzy. W tym artykule przejdziemy przez ten etap krok po kroku. Co warto wiedzieć przed zrobieniem tatuażu? Zapraszamy do lektury!

Czy na pewno chcesz tatuaż? 

Zanim dowiesz się, co trzeba wiedzieć przed zrobieniem tatuażu, najpierw musisz się zastanowić nad jednym, bardzo ważnym pytaniem: czy na pewno chcesz go wykonać? Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie już jesteś zdecydowany. Pamiętaj jednak, że ta modyfikacja ciała jest niezwykle trudna do usunięcia. 

Każdy ma inny gust. Nie warto ulegać chwilowym modom. Dotyczy to w szczególności wyboru motywu. Wzory modne w danym sezonie to nie jest dobre rozwiązanie. Po kilku latach może się okazać, że tatuaż jest nieco krępujący. Warto zatem wybrać motyw – grafikę lub napis – który dobrze Ci się kojarzy. I pamiętaj! Tatuaż jest dla Ciebie. To Twoje ciało, więc nie ulegaj naciskom.

Sprawdź, jaki tatuaż wybrać i zdecyduj mądrze!

Jak się przygotować na pierwszy tatuaż?

Co zatem warto wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu? Oto najważniejsze kwestie!

Znajdź doświadczonego i pewnego artystę

Kolejnym kluczowym aspektem jest znalezienie doświadczonego artysty. Poszukaj opinii, przeczytaj recenzje i sprawdź portfolio różnych tatuażystów w Twojej okolicy. Wizyta w studiu przed umówionym terminem może pomóc Ci ocenić czystość, profesjonalizm oraz atmosferę miejsca. Dobry artysta nie tylko zadba o precyzyjne wykonanie, ale także doradzi Ci w kwestiach związanych z pielęgnacją i gojeniem tatuażu.

Co musisz wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu

Przygotuj się fizycznie

Pod żadnym pozorem przed wizytą nie pij alkoholu. Najlepiej odstawić procenty na trzy dni przed wykonaniem tatuażu. Pamiętaj, że alkohol rozrzedza krew, co wpłynie na mocne krwawienie w trakcie pracy. Może on również wpłynąć na to, jak tatuaż przyjmie się na skórze. Idąc tym samym tropem, na dwa dni przed sesją nie przyjmuj żadnych tabletek rozrzedzających krew. 

Zjedz również solidny posiłek przed wizytą. Zadbaj o to, by był on bogaty we węglowodany. Posiłek sprawi, że będziesz najedzony i spokojniejszy, dzięki temu sesja będzie przyjemniejszym doświadczeniem. 

Nie opalaj się przed wizytą. Słońce czy solarium mogą negatywnie wpłynąć na Twoją skórę i doprowadzić do jej podrażnienia. Wówczas sesja będzie bardzo bolesna. Warto zatem unikać ostrego słońca.  

Nastaw się psychicznie

Jak już wspomnieliśmy, tatuaż to trwała zmiana na skórze. Dobrze przemyśl swoją decyzję. Musisz być również świadomy bólu, który towarzyszy jego wykonaniu. Skala jednak zależy od indywidualnej odporności oraz miejsca wykonania. Żebra, kręgosłup kostki to szczególnie wrażliwe miejsca. Jeśli obawiasz się bólu, a chcesz mieć tatuaż, potraktuj wizytę jako wyzwanie. 

I nie zapominaj o pielęgnacji!

Być może zastanawiasz się, dlaczego wspominamy o tym w tym artykule. Jest to element, na który również warto wcześniej się przygotować. Po zakończeniu sesji tatuażu, ważne jest, aby skóra odpowiednio się zagoiła. Dokładne mycie tatuażu łagodnym mydłem i stosowanie specjalnej maści lub kremu są niezbędne, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji. Unikaj pocierania lub drapania tatuażu, aby nie zaburzyć procesu gojenia. Porozmawiaj z artystą o najlepszych nawykach i dowiedz się, jakie kosmetyki kupić. To ma naprawdę duże znaczenie!

Więcej o tym, jak dbać o tatuaż dowiesz się z naszego poprzedniego wpisu!

Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zrobieniem tatuażu — podsumowanie

Wiesz już, jak się przygotować do pierwszego tatuażu. Dzięki temu z pewnością zapewnisz sobie udane doświadczenia. Wybór artysty, odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne oraz zdrowe podejście do procesu tatuowania są niezwykle istotne. 

Pamiętaj, że twój pierwszy tatuaż będzie częścią Ciebie na zawsze, więc warto się do niego odpowiednio przygotować. Teraz gdy posiadasz wiedzę na ten temat, możesz podejść do tego kroku z pewnością i entuzjazmem.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację