Co oznacza tatuaż róża? Symbolika tatuażu z różą

Umów się na konsultację
co oznacza tatuaż róża

Szukasz pomysłu na wzór i zastanawiasz się, co oznacza tatuaż róża? Wiele osób wybiera różę jako podstawowy motyw wzoru na ciele i łącząc kwiat z różnymi elementami, tworzy określoną symbolikę. Sprawdź jakie formy może przyjąć taki tatuaż i jak można go interpretować.

Róża i jej znaczenie w tatuażu

Tatuaże z różą cieszą się ogromną popularnością. Często wykonuje się róże na ramieniu, na nadgarstku i na plecach. To prawdziwa klasyka tatuażu. Wydawać by się mogło, że tatuaż z różą to oczywisty tatuaż damski, który po prostu ma zdobić ciało i cieszyć oko. Jednak ten rodzaj tatuażu jest chętnie stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, ozdabiających swoje ciało za pomocą tatuaży.

Owszem, róża jest wybierana ze względu na swoje walory estetyczne — to piękny kwiat, mający wyjątkowy urok, bardzo plastyczny, który można przedstawić na wiele rozmaitych sposobów. Natomiast to nie jedyna zaleta omawianego wzoru. Róża może występować w bardzo ciekawych kompozycjach i przybierać odmienne formy tatuażu, a jednocześnie może zawierać pewną symbolikę.

Dowiedz się więcej o znaczeniu tatuażu z różą i znajdź własny pomysł na interpretację tego wzoru! Róża to najpopularniejszy spośród symbolicznych kwiatów. Poznaj różne wersje tatuażu róży i ich znaczenie. Być może poniższe informacje okażą się inspiracją do stworzenia Twojego własnego tatuażu.

tatuaż róża

Symbolika róży w mitologii greckiej

W greckiej mitologii róże uważane były za kwiaty szczególnie symboliczne i pełne znaczeń. Zgodnie z mitem, róże były początkowo białe, ale kiedy Afrodyta, bogini miłości, ukłuła się nimi, krew, którą wylała, nadała im kolor czerwony. Jeżeli chodzi o symbolikę róży, to w greckiej kulturze kwiaty te były symbolem miłości, piękna, nadziei i odwagi.

Tatuaż róża — kwiat symbolizujący romantyczną miłość

Najczęściej róża traktowana jest jako motyw miłosny. Żadne inne tatuaże kwiatowe nie kojarzą się tak bardzo z romantyczną i namiętną miłością, jak tradycyjne czerwone róże. Powszechnie uważa się, że powinno się nimi obdarowywać tylko osobę najbliższą naszemu sercu. Tak samo, jak w rzeczywistości, również w tatuażu, róże faktycznie wskazują na miłość i naprawdę głębokie emocje. Należy jednak zauważyć, że historia tej miłości może być różna.

Róże mają ciernie, ale można je też przedstawić bez nich. Kwiat może być częścią kompozycji wskazującej na uczucia danej osoby. Na przykład serce oplecione cierniem róży może mówić wiele o naszej trudnej przeszłości miłosnej. Róża bez cierni może symbolizować idealną, czystą i piękną miłość. Z kolei róża i zegar oznacza wieczną miłość lub ważny moment dla związku.

Tatuaż róża może także występować w wersji subtelnej, minimalistycznej i nowoczesnej, na przykład jako niewielki tatuaż za uchem czy na nadgarstku. W tym przypadku nacisk kładziony jest na kontury i charakterystyczny styl rysunku. Wówczas symbolika pozostaje tajemnicą osoby noszącej tatuaż. Ponadto róża kojarzy się z żeglarskim stylem tatuażu. Dawniej często występowała jako symbol tatuowany na ciele przez marynarzy, który miał im przypominać o ukochanych kobietach oczekujących ich powrotu do domu. Obecnie również wiele osób preferuje tatuaże o takim charakterze.

róża znaczenie tatuażu

Kolory tatuażu róży a ich symbolika

Znaczenie tatuażu róży może różnić się w zależności od użytych we wzorze kolorów tego kwiatu. Jak interpretuje się róże w poszczególnych kolorach?

  • Czerwona róża oznacza romantyczną miłość i pożądanie;
  • Biała róża symbolizuje czystą miłość platoniczną, poświęcenie lub dziewictwo;
  • Żółtą różę wybiera się na znak przyjaźni i jako obraz radości;
  • Błękitna róża może oznaczać miłość od pierwszego wejrzenia, ale też przypisywana jest magii;
  • Pomarańczowa róża zwykle symbolizuje nowy początek, a także entuzjazm;
  • Czarna róża zwykle symbolizuje cierpienie lub śmierć miłości i często występuje w tatuażach w mrocznym, gotyckim stylu.

Sprawdź również, co oznacza tatuaż kwiat lotosu.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację