Co oznacza tatuaż zegar? Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż zegar znaczenie

Zegar to jeden z najbardziej popularnych symboli, który często wykorzystywany jest w sztuce tatuażu. Podobają Ci się tatuaże z zegarem i zastanawiasz się, co mogą symbolizować? Przeczytaj nasz wpis i poznaj znaczenie tatuażu z zegarem!

Tatuaż zegar — wygląd i znaczenie

Zegar to dość powszechny motyw, który tatuują sobie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Tatuaże z zegarem wyglądają bardzo ciekawie, a jednocześnie są sposobem na wyrażanie własnej filozofii i podejścia do spraw związanych z czasem. Zegar może występować jako samodzielny element lub stanowić część większej kompozycji z dodatkami, które podkreślają na jego znaczenie. Jest to na tyle uniwersalny wzór, że symbolikę można kształtować według własnej historii. Za pomocą zegara można wyrazić naprawdę wiele. Jest to jeden z tych tatuaży, który może być wykonany i rozumiany na mnóstwo różnych sposobów. 

Co oznacza tatuaż zegar?

Nie będzie niczym odkrywczym, kiedy powiemy, że zegar symbolizuje czas. W końcu jest narzędziem, które pozwala nam odnaleźć się w czasie oraz odliczać upływające godziny, minuty i sekundy. Natomiast w życiu każdego z nas występują wyjątkowe momenty, które chciałoby się zatrzymać w pamięci. Tatuaże zegary mogą nawiązywać do tych chwil. Stanowią bogactwo osobistych znaczeń. Przed wykonaniem takiego tatuażu warto zastanowić się, czym dla nas jest czas. Co oznacza zegar w tatuażu? Oto kilka przykładów!

tatuaż zegar

Zegar jako symbol miłości

Tatuaż zegar może symbolizować miłość. Wskazówki zegara ustawione na określony czas, mogą oznaczać godzinę poznania ukochanej osoby. W takim przypadku zegar często łączony jest z innymi elementami. Może występować, chociażby w towarzystwie róż lub inicjałów. Zegar może być również symbolem miłości do dziecka, więc wskazówki mogą pokazywać godzinę narodzin.

Zegar i czaszka

Czaszka w połączeniu z zegarem to rodzaj mrocznego tatuażu. Jak wiadomo upływ czasu dla każdego człowieka, skończy się w ten sam sposób. Tatuaż zegar z czaszką jest więc symbolem przemijania i jego nieuniknionej konsekwencji — śmierci. 

Zegar słoneczny

Nie jest to zbyt popularny wzór tatuażu, ale posiada interesującą symbolikę. Zegar słoneczny zalicza się do optymistycznych symboli. Tatuaż z zegarem słonecznym z jednej strony oznacza rozwijającą się cywilizację, a z drugiej — zależność człowieka od sił przyrody, wobec których powinniśmy zachować pokorę. 

Zegar bez wskazówek

Tatuaż zegar bez wskazówek to ciekawy symbol, który oznacza sprzeciw wobec dyktatury przemijania. Może wskazywać na lekceważenie upływu czasu lub pogodzenie się z nim, co prowadzi do wyzwolenia.

Rozbity zegar

Znajdą się też tacy, dla których zegar może oznaczać tragedię, która zmieniła ich życie. Takie osoby mogą z różnych powodów nie chcieć zapomnieć o tej smutnej chwili, w której ich świat się zatrzymał. Tatuaż z rozbitym zegarem będą traktować jak memento (przypomnienie i przestrogę, że nie da się uniknąć śmierci) lub upamiętnienie bliskiej osoby. 

Klepsydra

Wśród tatuaży nawiązujących do czasu nie może zabraknąć klepsydry. Przesypywanie się piasku w klepsydrze symbolizuje przemijanie, nieubłaganie upływający czas. Przypomina o tym, że mamy tylko jedno życie, więc powinniśmy je wykorzystać jak najlepiej, czerpać z każdej chwil jak najwięcej, bo drugiej szansy mieć nie będziemy. 

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację