Czy można zrobić tatuaż na rozstępach?

Umów się na konsultację
tatuaż a rozstępy

Tatuaże to nasze własne, mniejsze lub większe dzieła sztuki, które zdobią ciało, pomagają wyrazić siebie, czy też są pamiątkami po ważnych dla nas wydarzeniach. Jednak powody, dla których decydujemy się na tatuaż, mogą być bardzo różne. Jednym z motywów jest chęć ukrycia lub wręcz przeciwnie – podkreślenia niektórych elementów naszego ciała. Wiele osób zmaga się z rozstępami i nie każdy jest w stanie zaakceptować nowy wygląd swojej skóry. Ty również zastanawiasz się, czy można zrobić tatuaż na rozstępach? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Tatuaże a rozstępy – co musisz wiedzieć?

Zacznijmy od tego, czym dokładnie są rozstępy. Są to uszkodzenia włókien skóry, które powstają na skutek zbyt szybkiego rozciągnięcia skóry. Zarówno wyglądem jak i strukturą, rozstępy bardzo przypominają blizny. Mogą pojawić się w różnych miejscach na naszym ciele – na brzuchu, udach, pośladkach czy piersiach. Rozstępy są zazwyczaj czerwone lub fioletowe, a z czasem wraz z gojeniem się bledną i stają się jaśniejsze, jak blizny.

Czy wobec tego, na rozstępach można zrobić tatuaż? Jak najbardziej tak, jednak decyzja ta musi być przemyślana i najlepiej skonsultowana z profesjonalnym tatuażystą. Wygląd i efektowność takiego tatuażu będzie zależała w dużej mierze od dopasowania tatuażu do rozstępów i ich ułożenia na skórze. Możesz zdecydować się na fantazyjny, kolorowy wzór, który zakryje twoje rozstępy, jednak powinien on pokrywać się z kierunkiem linii, w jakie układają się rozstępy. Po konsultacji w profesjonalnym studiu tatuażu z pewnością otrzymasz fachową poradę!

tatuaż na rozstępach

Kiedy można zrobić tatuaż na rozstępach?

W przypadku rozstępów bardzo ważny jest czas. Trzeba odczekać do pełnego zagojenia się rozstępów, zanim przystąpi się do tatuowania skóry w tym miejscu. Świeże i zaognione rozstępy są sygnałem, że ich kształt może się jeszcze zmienić, co mogłoby sprawić, że tatuaż nie będzie wyglądał tak, jak na początku. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że skóra w miejscu, gdzie są rozstępy, jest uszkodzona, a co za tym idzie, będzie o wiele bardziej wrażliwa na ból podczas tatuowania. 

Tatuaż na rozstępach u świeżo upieczonej mamy

Wiele mam boryka się z rozstępami po ciąży, kiedy to skóra na brzuszku przyszłej mamy w bardzo szybkim tempie się rozciąga. Wielu mamom rozstępy nie przeszkadzają i to jest super! Jednak gdy mamie trudno jest zaakceptować zmiany na swoim ciele, jak najbardziej może zdecydować się na tatuaż, który poprawi jej pewność siebie. Warto wiedzieć o tym, że po samej ciąży należy odczekać do końca połogu i okresu karmienia piersią. Taki termin jest zalecany przez lekarzy, z uwagi na to, aby ciało było już zregenerowane i aby zminimalizować ryzyko infekcji. W trakcie karmienia reakcja na barwnik pod skórą może być silniejsza, dlatego warto się wstrzymać na początku i dać sobie czas.

Tatuaż w kolorze skóry na rozstępach

Inną formą tatuażu na rozstępach, która zyskuje coraz większą popularność, jest tatuaż w kolorze skóry. Na czym on polega? Pod skórę na rozstępach wprowadza się barwnik o bardzo zbliżonym kolorze do karnacji, aby wyrównać koloryt skóry i ukryć blizny. Taki zabieg daje subtelny efekt, dzięki któremu nie widać przebarwień skóry. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą decydować się na kolorowy czy wyraźnie widoczny tatuaż. Ten jest subtelny i można go rozważać bardziej w kontekście medycyny estetycznej, niż tatuażu jako takiego.

A jeśli zastanawiasz się, czy można robić tatuaże na bliznach, to odpowiedź na to pytanie znajdziesz na naszym blogu! 

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację