Higiena pracy

Higiena w studio tatuażu jest najważniejsza. Nasz salon wyposażony jest w produkty jednorazowego użytku, które jak sama nazwa wskazuje stosowane są tylko raz i dla jednego klienta. Dotyczy to rzeczy, które mają bezpośredni, jak i pośredni kontakt z klientem. Podstawą jest zabezpieczenie swojego stanowiska pracy poprzez zafoliowanie leżanek, krzeseł, podłokietników (jak i wszelkich potrzebnych mebli), stolika, na którym rozłożone są narzędzia, jak i same narzędzia pracy.

Bezpieczeństwo i higiena w studio tatuażu

Dbamy o bezpieczeństwo i higienę pracy w studio tatuażu, dlatego używamy:

 • Produkty jednorazowe: igły i gryfy do maszynek (sterylne, pakowane pojedynczo), rękawiczki (zmieniane nawet kilkanaście razy podczas zabiegu) kubeczki na farbę, kubeczek z wodą, podkład jednorazowy nieprzemakalny na meble oraz stanowisko pracy, folia, szpatułki drewniane do wazeliny (wazelina nakładana szpatułką), fartuch ochronny, ręczniki papierowe.
 • Produkty zabezpieczane: spryskiwacze, kable, zasilacz, maszynka, ubrania. Po zabiegu należy niezwłocznie usunąć igły z maszynek i wyrzucić je do odpowiednio przystosowanego pojemnika na odpady medyczne. Należy pamiętać, aby systematycznie zgłaszać wywóz odpadów medycznych oraz zadbać o posiadanie odpowiedniego dokumentu zaświadczającego o sterylizacji.

Każdego dnia, jak i po każdym zabiegu pracownicy studia dezynfekują wszystkie meble i narzędzia. Produkty jednorazowego użytku są natychmiastowo utylizowane.

Higiena podczas wykonywania tatuażu:

Pod żadnym pozorem nie wolno dotykać zdezynfekowanej skóry oraz należy pilnować, aby nie otrzeć się o ubrania oraz inne, niezdezynfekowane rzeczy. W przeciwnym razie proces odkażenia skóry będzie musiał zostać ponowiony.

Kontakt fizyczny klient – tatuator odbywa się tylko i wyłącznie przy użyciu rękawiczek jednorazowych, po uprzednim zdezynfekowaniu skóry dłoni. Podczas przerwy w tatuowaniu absolutnie nie wolno opuszczać pomieszczenia, w którym odbywa się zabieg bez odpowiedniego nałożenia opatrunku ochronnego przed ewentualnym zabrudzeniem lub otarciem oraz nie wolno dotykać świeżego tatuażu. Nałożenie opatrunku odbywać się powinno również w rękawiczkach jednorazowych.

Higiena i pielęgnacja tatuażu:

 1. Wariant A – Po wykonaniu tatuażu należy chodzić z nałożoną folią do wieczora.
  Wariant B – Jeżeli zabieg został wykonany późnym popołudniem lub wieczorem należy zostawić opatrunek do rana. 
 2. UWAGA! Dotyczy tylko wariantu A! Przed snem delikatnie i w miarę szybko przemyć tatuaż letnią wodą z szarym mydłem, manusanem (mydło do dezynfekcji skóry), żelem do mycia Easy Tattoo lub płynem do higieny intymnej.
 3. Następnie należy osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym, nałożyć cienką warstwę kremu Easy Tattoo (można użyć również dostępnych na rynku farmaceutycznych produktów jak Bepanthen lub Alantan) i zabezpieczyć zwykłą folią spożywczą na całą noc. 
 4. Na drugi dzień, zaraz po przebudzeniu, zdjąć folię, umyć i wysuszyć ręczniczkiem i ponownie posmarować Easy Tattoo – tylko cienka warstwa – wcierać do wchłonięcia! Czynność powtarzać 3-4 razy dziennie. Należy pamiętać, aby przed nałożeniem nowej warstwy kremu każdorazowo umyć tatuaż według punktu 2. Jeżeli z jakiś przyczyn nie mamy dostępu do tych produktów można użyć chusteczek nawilżonych dla dzieci lub do higieny intymnej – bez substancji zapachowych! 
 5. Na drugą noc należy powtórzyć proces umycia, smarowania i foliowania. 
 6. Od trzeciego dnia należy już tylko smarować tatuaż samym kremem (nie używać już folii) 3-4 razy dziennie, przez około 2 tygodnie. 
 7. W dzień wykonania tatuażu często pojawia się gorączka, także można zastosować leki przeciwgorączkowe, np. Nurofen, paracetamol. 
 8. Po około 4 lub 5 dniach, z tatuażu zacznie schodzić skóra, nie wolno jej zrywać na siłę, musi sama zejść. W mniej więcej tym samym czasie, miejsce to może zacząć mocno swędzieć, ale nie wolno go drapać, ponieważ można w ten sposób zniszczyć tatuaż i doprowadzić do powstania blizn. 
 9. Przez 3 dni po wykonaniu tatuażu nie wolno spożywać alkoholu. Przez dwa najbliższe tygodnie zrezygnować z basenu, siłowni oraz przez miesiąc czasu zrobić przerwę w opalaniu się na słońcu jak i na solarium.

Polecamy dostępne na rynku produkty Easy Tattoo, które przystosowane są specjalnie do pielęgnacji tatuażu. Produkty dostępne w studio lub na stronie http://easytattoo.pl/.

Więcej na temat tego, jak dbać o tatuaż znajdziesz w naszym wpisie: https://rocknroll-tattoos.pl/jak-dbac-o-tatuaz/

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację