Ile kosztuje tatuaż?

Ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Gdy przychodzi moment, w którym twoje myśli krążą tylko wokół jednego tematu – to znak, że czas na nową dziarę! Kiedy już znajdziesz pomysł lub świetną inspirację, która dokładnie obrazuje to, co ci chodzi po głowie, następnym etapem jest zaspokojenie pojawiającego się pytania „ile kosztuje tatuaż”.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. W studio tatuażu nie znajdziemy cennika (a jeżeli taki znalazłeś – uciekaj!), tak jak to bywa w innych salonach, do których chodzimy, aby poprawić swój wygląd lub zdrowie. Tam wystarczy jedynie zadzwonić i po chwili w słuchawce usłyszymy rozwiązanie zagadki. Z wyceną tatuażu to trochę inna bajka.

Gdzie szukać informacji o cenie tatuażu?

Oczywiście tam, gdzie otrzymamy odpowiedź natychmiast.

  • Znajomi

Zazwyczaj zaczynamy badać rynek od własnego podwórka. Dlatego pytamy swoich wydziaranych przyjaciół, jaki był koszt tatuażu, który zrobili i na tej podstawie szacujemy potencjalną kwotę naszej przyszłej dziary lub dokładnie opisujemy nasz pomysł i czekamy na werdykt, który zazwyczaj podany jest w formie widełek.

  • Google prawdę Ci powie

Szukamy odpowiedzi w Internecie, a dokładnie na licznych blogach lub forach związanych ze sztuką tatuażu, gdzie możemy dowiedzieć się, ile kosztuje tatuaż z cenami rozłożonymi pod względem umiejscowienia na ciele, oraz że kwoty zaczynają się już od 150 zł do kilku tysięcy.

Takie zabiegi porównywalne są do szukania w sieci diagnozy na nasze dolegliwości zdrowotne – jedno jest pewne po tym reaserch’u nie będziemy spać spokojnie.

Dlaczego tak ciężko znaleźć odpowiedź o koszt tatuażu?

Zdarzyło wam się wysyłać ten sam wzór do kilku salonów tatuażu i wszędzie usłyszeliście inną cenę?

Dzieje się tak dlatego, ponieważ piękno tego zawodu kryje się w wolności i niepohamowanej swobodzie tworzenia.

Każdy projekt wychodzący spod ręki artysty jest autorski (oczywiście zdarzają się odtwórcy czyjegoś talentu, ale kwestia kopiowania tatuaży zasługuje na osobny post), dlatego też każdy tatuator będzie wyceniał swoje prace według własnego cennika.

Pomysł

Koszt tatuażu bowiem jest bardzo uzależniony od waszego pomysłu i doświadczenia tatuażysty, na które składa się kilka istotnych cech.

Wzór mały vs. wzór duży

ile kosztuje tatuaż
ceny tatuaży

Doświadczenie

  • ile lat tatuator ćwiczy swoją rękę w praktyce,
  • ile nagród zdobył na konwentach,
  • czy szkoli młodych i początkujących artystów,
  • w jakim stylu wykonuje swoje prace,
  • to, w jakim miejscu pracuje.

Tatuator tatuażyście nierówny

Zupełnie inaczej wyceni wam swoją pracę tatuażysta z ponad 10-letnim stażem, mający na swoim koncie już mnóstwo sukcesów i nagród, które są najlepszym dowodem na to, że robi to dobrze. A inaczej osoba początkująca, która pracuje pod okiem starszego kolegi i wykonująca wyłącznie wzory lub motywy, które jest w stanie udźwignąć.

Ostateczny koszt tatuażu poznamy, wtedy kiedy dokładnie przedstawimy artyście nasz pomysł lub zamysł naszego tatuażu.

 

wycena tatuażu

Ile kosztuje mały tatuaż?

Tatuaż typu flash jest często niewielkich rozmiarów, dopasowujący się anatomicznie do większości miejsc na naszym ciele. To samodzielna wrzutka nietworząca całości z resztą dziar. Czas pracy to ok. do max. 3h (w tym przygotowanie projektu, odbicie, przygotowanie stanowiska).

Koszt takiego wzoru jest na pewno mniejszy niż przy większych pracach. Tutaj głównym wyznacznikiem ceny jest: wielkość, czy ma być kolorowy, czy tylko w szarościach lub wyłącznie kontur oraz umiejscowienie na ciele (znaczną różnicą jest tatuowanie ucha, karku lub szyi niż innych bardziej dostępnych części ciała).

 

 

Ile kosztuje duży tatuaż?

Jeżeli decydujemy się na wielkoformatowe kompozycje to koszt tatuażu, idzie w górę. Już odpowiadamy dlaczego! Wykonywanie dużych prac wiąże się z większym nakładem pracy. Projektowanie takiego tatuażu często odbywa się na samym Kliencie tego samego dnia lub w trakcie konsultacji przed ustalonym terminem. Projekt również jest wliczany w cenę, ponieważ wzór jest dokładnie omawiany i przygotowywany pod nasze zalecenia. Duży tatuaż musi być w 100% dopasowany do anatomii naszej sylwetki.

 

 

 

koszt tatuażu

Nasze ciało jest plastyczne i wraz z poruszaniem się tatuaż będzie ciągle pracował (wydłużał się i kurczył), więc bardzo ważne jest umiejscowienie poszczególnych detali, aby w każdym momencie wyglądały dobrze. Dlatego tworzenie takich projektów to niekiedy wielkie wyzwanie, biorąc pod uwagę często to, że w wybranym przez nas miejscu mamy jakiś tatuaż i chcemy go dołączyć do nowego projektu.

Tutaj doświadczenie artysty jest kluczowe i tylko najbardziej utalentowani tatuażyści są w stanie sprostać takiemu wyzwaniu.

Styl tatuażu a cena

Jak wspomnieliśmy wyżej takie czynniki jak wielkość, kolor i miejsce mają wpływ na finalny koszt tatuażu, lecz nie zapominajmy, że to charakter naszego tatuażu odgrywa główną rolę. To, w jakim stylu chcemy mieć wytatuowany dany pomysł, jest najistotniejsze w momencie określania ceny.

Wybierać możemy spośród prostych wzorów wykonanych wyłącznie z linii lub z dodatkiem cienia (tatuaże linearne, geometryczne, oldschoolowe, ornamenty, azteckie etc.) lub zdecydować się na tatuaż realistyczny, posiadający mnóstwo szczegółów, łączący w sobie kilka stylów lub elementy np. zainspirowane malarstwem (np. watercolor tattoo).

ile kosztują tatuaże
ile kosztuje mały tatuaż
ile kosztuje duży tatuaż
ile kosztuje zrobienie tatuażu

Możliwości mamy nieograniczone pod warunkiem, że znajdziemy odpowiedniego artystę – tutaj znajduje się złoty środek.  #SKYISTHELIMIT

Wiedząc już, jak wiele elementów składa się na wycenę naszego tatuażu, wniosek nasuwa się sam. To nie koszt tatuażu powinien być wyznacznikiem, do którego miejsca się udamy tylko osoba, którą wybierzecie.  

To jej prace, doświadczenie i styl, w którym pracuje, jest najważniejszy. Jeżeli będziecie umieć nazwać, w jakim charakterze ma być  wasza wymarzona dziara, to zamiast tracić czas na odpowiedź „ile kosztuje tatuaż”, poświęćcie go na znalezienie tej idealnej osoby, która dokładnie tak jak chcecie, przełoży wasz pomysł na skórę.

Ponieważ poczucie zaufania do tatuatora podczas dziarania i pewność w jego umiejętności, są bezcenne i warte każdych pieniędzy.

Jeżeli szukasz doświadczonego tatuatora, który jest mistrzem w swoim stylu, sprawdź, czy studio tatuażu Rock’n’Roll jest w twoim mieście! Znajdziesz nas w Katowicach, Bielsku- Białej, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Połączenie rockowej atmosfery z najzdolniejszymi ludźmi, to zawsze dobry wybór.

 

 

Dodaj komentarz