Jak dbać o tatuaż w trakcie wakacji? 3 wskazówki

Umów się na konsultację
tatuaż w lato

Lato to okres, w którym szczególnie należy dbać o tatuaże i to nie tylko te, które dopiero co zostały wykonane i można określić je jako “świeże”. Ostre promienie słoneczne mogą wpłynąć na jakość dzieła, wykonanego na skórze, dlatego warto dowiedzieć się, co zrobić żeby tatuaż nie wyblakł, gdy przez długi okres czasu naraża się go na słońce. Dodatkowo wakacje to czas, w którym dużo się podróżuje, tym samym spędzając czas na plaży czy nad wodą. Czy w takim razie wykonanie tatuażu podczas wakacji to dobry pomysł? Jak dbać o tatuaż w lato? Poznaj odpowiedzi na te pytania z poniższego wpisu.

Tatuaż a wakacje – czy to dobry pomysł?

Dla wielu osób wakacje to czas, w którym podejmuje się odważne i spontaniczne decyzje. Nic dziwnego więc, że na liście rzeczy do zrobienia u wielu ludzi jest wykonanie tatuażu. Czy można więc wykonać tatuaż w lecie?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do zrobienia tatuażu w lecie, jednak wykonując go podczas wakacji, należy mieć świadomość, że stanowi on pewne ograniczenie. Nowo wykonany tatuaż to po prostu świeża rana i tak też należy się z nim obchodzić. Szczególna pielęgnacja nowej ozdoby na skórze jest wręcz wskazana. Jak więc chronić tatuaż wykonany w lecie?

Jak dbać o tatuaż w lato?

Pielęgnacja tatuażu latem będzie się różnić, w zależności od tego, kiedy ozdoba została wykonana. Bardzo szczególnej pielęgnacji wymagają tatuaże, które dopiero co zostały zrobione na skórze. W takim wypadku, z ozdobą należy obchodzić się jak z raną na ciele.

jak dbać o tatuaż w lato

Pielęgnacja tatuażu latem – 3 wskazówki

Przygotowaliśmy 3 wskazówki, które pomogą Ci w dbaniu o tatuaż i zachowaniu go w pierwotnym stanie. Co należy robić, a czego unikać?

Pamiętaj o nawilżeniu

Pierwszym krokiem w utrzymaniu tatuażu w dobrym stanie, jest stosowanie maści na świeżą ranę lub kremu z filtrem na zagojoną ozdobę ciała. To zdecydowanie najważniejszy punkt w pielęgnacji tatuaż w lecie. A czym smarować tatuaż w lato?

Jeżeli chodzi o zagojony tatuaż, najlepiej sprawdzą się kremy z wysokim filtrem, w tym SPF 50 lub SPF 50+. Takie specyfiki najlepiej ochronią ozdobę przed promieniami słonecznymi i zapobiegną wyblaknięciu. Świeży tatuaż natomiast, należy smarować specjalną maścią nawilżającą, kupioną u tatuażysty lub w aptece. Cienka warstwa wystarczy, aby zapobiec wysuszeniu skóry i usprawni proces gojenia.

Unikaj sauny i basenów

W okresie letnim dużo czasu spędza się na relaksie – czy to nad wodą, na basenie czy w saunie. Osoby, które posiadają świeży tatuaż, powinny przez cały okres unikać tych miejsc. Chlorowana, słona, a nawet zabrudzona woda, mogą doprowadzić do infekcji, a co za tym idzie, również i do pogorszenia jego stanu. Osoby z wygojonym tatuażem, bez obaw mogą brać dłuższe kąpiele w morzu i basenie.

Staraj się nie zanieczyścić rany

Również i zwykłe pobyty na plaży, mogą mieć negatywny wpływ na świeży tatuaż. Należy uważać, aby ziarna piasku czy ziemia nie miały kontaktu ze skórą, na której zrobiona jest świeża ozdoba. Podobnie jak w przypadku zabrudzonej wody, może to prowadzić do poważnych infekcji i zniekształcenia tatuażu.

Przestrzegając trzech powyższych kroków, możesz mieć pewność, że zrobiony tatuaż w lato się wygoi, a z kolejnych wakacji będziesz mógł korzystać bez ograniczeń!

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację