Jak przedłużyć trwałość tatuażu?

Umów się na konsultację
Jak przedłużyć trwałość tatuażu

Tatuaże stały się powszechną formą zdobienia ciała. Posiadaczy możemy podzielić mimo wszystko na dwa obozy. Pierwszy traktuję to jako formę sztuki. Drugi z kolei podchodzi do tatuaży w sposób osobisty, więc każda praca musi mieć głębsze znaczenie. 

Niezależnie jednak od tego, do której grupy należysz, na pewno zastanawiasz się nad tym, jak przedłużyć trwałość tatuażu. Nie jest to wcale tak trudne, jak dla wielu osobom może się wydawać. 

Co wpływa na trwałość tatuażu?

Oczywiście wyróżniamy kilka elementów, które odpowiedzialne są za to, jak tatuaż będzie wyglądać za kilka miesięcy lub lat. Stosując się do kilku naszych zaleceń i nie popełniając głupich błędów, jesteś w stanie osiągnąć naprawdę zadowalający rezultat. 

Nawilżenie skóry

Stosuj kremy nawilżające do skóry – zwłaszcza w sezonie zimowym i przede wszystkim, gdy tatuaż jest w miejscu narażonym na kontakt z nagłymi zmianami temperatur (np. dłonie lub twarz). Preparaty odpowiedzialne za nawilżenie warto stosować nawet w miejscach, w których nie posiadasz tatuaży. Zabezpieczysz wtedy skórę przed suchością, dolegliwościami bólowymi, pękającymi naczynkami i dyskomfortem. 

Jakość wykonania i wykorzystywanych narzędzi

Niestety, nie wszystko zależy od Ciebie. Najistotniejszym czynnikiem mającym realne przełożenie na trwałość tatuażu, jest jakość wykonania, tusze i pozostałe elementy wykorzystywane przez tatuatora. Unikaj zatem miejsc, które nie cieszą się uznaniem i nie korzystaj z usług artystów, którzy dopiero się uczą (bez praktyki pod okiem profesjonalisty) – zwłaszcza gdy chodzi o prace w widocznych miejscach, skomplikowane wzory i duże projekty. 

Zbyt płytkie wkłucie igły spowoduje, że większość tuszu wypłynie razem z osoczem. Z kolei zbyt głębokie doprowadzi do rozlania się tuszu pod skórą.

jak przedłużyć trwałość tatuaży

Proces gojenia

Gojenie tatuażu to podstawa. Nie będziemy w tym materiale opisywać ewentualnych błędów. Możesz sprawdzić również nasz wpis, jak długo goi się tatuaż. Jeżeli zależy Ci na trwałości tatuażu, dostosuj się do zaleceń tatuatora. Wykorzystuj także sprawdzone preparaty, które powstały z myślą o gojeniu prac. Dzięki temu trwałość tatuażu będzie dużo wyższa.

Pielęgnacja

Gdy tatuaż jest już wygojony, możesz zostawić go w spokoju – błąd! Jeśli masz takie podejście do noszonych przez siebie prac, istnieje wysokie prawdopodobieństwo (by nie mówić, że mamy pewność), iż za kilka lat Twój tatuaż będzie ledwo widoczny lub zmieni się w jedną wielką plamę. Jak zatem wpłynąć na trwałość tatuażu przy pomocy pielęgnacji? Zapraszamy do dalszej części tekstu, gdzie opowiemy na ten temat nieco więcej. 

Jak pielęgnować tatuaż po wygojeniu, by przedłużyć jego trwałość? 

Mogliśmy napisać, by nie wystawiać tatuaży na nadmierną ekspozycję słoneczną i minusowe temperatury. Bądźmy jednak realistami. W wielu przypadkach nie jest to możliwe i nikt nie będzie chodzić podczas letnich wyjazdów wakacyjnych w golfie. Trzeba zatem nawilżać skórę i stosować mocne kremy z filtrem. Z jednej strony możesz robić to punktowo na tatuażach, lecz nigdy nie zabezpieczysz ich w sposób idealny, co spowoduje, że opalenizna będzie wyglądać zabawnie przez nieopalone plamy wokół wzorów. Musisz zatem wybrać – dobrze zabezpieczony tatuaż, który będzie wyglądać pięknie przez lata, czy ładna i równomierna opalenizna, która zniknie po dwóch tygodniach (max. po miesiącu). 

Żeby wzmocnić trwałość tatuażu, warto stosować różnego rodzaju kremy i maści do codziennej pielęgnacji. Nawilżona skóra jest zwyczajnie zdrowsza, a sam tatuaż nabierze nowej świeżości. Można to porównać do woskowania auta, które po standardowym myciu nie wygląda spektakularnie i dopiero po nałożeniu warstwy wosku zaczyna pięknie błyszczeć. Ze skórą i tatuażami jest podobnie, tylko należy stosować inne preparaty.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację