Jak usunąć tatuaż.

Umów się na konsultację
jak usunąć tatuaż

Jak bezpiecznie usunąć tatuaż?

Jak na stałe pozbyć się niechcianego tatuażu? Wraz z postępem technologicznym oraz naszą zaradnością powstały sposoby, aby usunąć to, co starsze pokolenie określa jako ”bohomazy, które będziesz mieć na całe życie”. A tu proszę, niekoniecznie!

Tatuaże są formą wyrażania siebie, nadają nam indywidualności, manifestują nasz charakter i często są dopełnieniem naszego wizerunku. Oczywiście w domyśle każdy nasz tatuaż jest robiony na stałe, lecz często z wielu przyczyn żałujemy naszego wyboru, który zamiast nas ozdabiać, jedynie szpeci nasze ciało.

Usuwanie tatuażu — najczęstsze powody

  • Tatuaż, który miał być pamiątką szczęśliwych wydarzeń, po latach stał się przykrym wspomnieniem.
  • Idąc za tłumem i panującą modą, wytatuowaliśmy sobie modny motyw, który po kilku latach stał się obiektem kpin i symbolem kiczu.

Kiedyś: tribale na lędźwiach lub drut kolczasty wokół ręki

czy usuwanie tatuażu boli

źródło: pinterest

Dziś: znak nieskończoności, dmuchawce, piórko lub wszystko na raz.
usuwanie tatuażu

źródło: pinterest

  • Tatuaż został nieumiejętnie wykonany i nie wygląda tak, jak sobie tego życzyliśmy.

czy można usunąć tatuaż

źródło: pinterest

  • Tatuaż wyblakł z powodu złej pielęgnacji lub nadgryzł go ząb czasu.

czy da się usunąć tatuaż

Powodów, aby usunąć tatuaż, może być tyle ile pomysłów na dziarę. Dlatego na ratunek błędom młodości, nieaktualnym związkom lub wyblakłym i niemodnym dziarom przychodzi najskuteczniejsza pomoc – laserowe usuwanie tatuażu.

Usuwanie tatuażu laserem

Dotychczas najlepszym sposobem w walce z tuszem zaraz obok metody chirurgicznej jest zabieg laserowego usuwania tatuażu. Jest to inwazyjna metoda, lecz bezpieczna dla organizmu, a co najważniejsze – nie pozostawia na skórze żadnych blizn, w przeciwieństwie do metody mechanicznej. Laser nie uszkadza komórek wokół tatuażu, a jedynie rozbija cząsteczki pigmentu pod skórą na mniejsze części, który zostaje wydalany z organizmu.

To jak wygląda wasz tatuaż, jest bazową informacją, dzięki której osoba przeprowadzająca zabieg będzie mogła wam odpowiedzieć na pytania:

  • Ile będzie trwał zabieg.
  • Ile sesji trzeba będzie wykonać.
  • Ile będzie kosztować jedna wizyta.

Cena zabiegu powinna być ustalana indywidualnie. Bardzo duży wpływ na cenę oraz ilość zabiegów ma wiek waszego tatuażu, jego kolor oraz technika wykonania.

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu?

Zupełnie inaczej usuwa się wieloletni tatuaż, którego kontur nie jest już tak wyraźny, cienie pobladły, pojawiły się prześwity, a kolor z czarnego stał się ołówkowy. Z takim tatuażem laser poradzi sobie znacznie lepiej, ilość sesji będzie mniejsza, a cała powierzchnia tatuażu nie będzie musiała być poddana zabiegowi, ponieważ miejsca prześwitu zostaną pominięte.

Niestety z młodym lub świeżym tatuażem jest inaczej. Pigmentu pod skórą jest znacznie więcej, co wiąże się oczywiście z większą ilością zabiegów, większą ceną oraz niestety bardziej odczuwalnym bólem.

Najczęściej osoby decydujące się na usunięcie tatuażu dopiero co wygojonego lub bardzo młodego mają na celu wyłącznie rozjaśnić tatuaż, aby móc na nim zrobić nową dziarę (cover up).

Pamiętajcie, że nikt nie da wam gwarancji w żadnym studio czy gabinecie, że tatuaż zostanie usunięty w 100% – to wszystko zależy od waszego organizmu oraz od rodzaju wbitego pigmentu.

 

Jaki wpływ ma technika wykonania na usuwanie tatuażu laserem?

Warto również wiedzieć, że to jak tatuaż został wykonany, ma ogromne znaczenie w trakcie usuwania.  Inaczej wywabia się kontur naszego tatuażu niż cień, ponieważ głębokość wbitego tuszu jest zupełnie inna.

Robiąc kontur, tusz umieszcza się na poziomie skóry właściwej (głębokość od 1 do 3 mm) w tej dolnej granicy i tego pigmentu musi być więcej, aby efekt był wyraźniejszy. Natomiast cienie robi się na poziomie 1-2 mm, wbijając znacznie mniejszą ilość pigmentu, aby efekt był delikatny i jaśniejszy.

Jest jeszcze czarny scenariusz tej historii, w którym tusz został wbity za mocno, a dokładnie poniżej 3 mm w tkankę podskórną i tutaj niestety mówimy już o „przeoraniu tatuażu”. W takim wypadku dojdzie do połączenia tuszu z krwią, co zawsze objawia się stanami zapalnymi skóry, stanami ropnymi, rozlaniem tatuażu i złym procesem gojenia – oznacza to, że trudniej będzie taki tatuaż usunąć.

Reasumując, to jak wykonany jest wasz tatuaż

  •  czy jest bardzo dużo miejsc zrobionych „na blachę”

lub

  • jest to tatuaż delikatny z niewielką ilością kolorów

to wszystko wpływa na końcowy efekt laserowego usuwania tatuażu.

 

usuwanie świeżego tatuażu

Czy usuwanie tatuażu boli?

To zależy, jaki jest wasz próg bólu.

Jeśli jest on wysoki, to możecie odczuwać wyłącznie lekki dyskomfort lub znajdą się i tacy, którzy nic nie poczują. Jeżeli źle znosicie ból i wcześniejsze schłodzenie tatuażu nie wystarczy, to zawsze możecie poprosić o znieczulenie. Uczucie po zabiegu można porównać do spalenia się na słońcu. Skóra jest nagrzana, wrażliwa i gorąca. Około 15 minut po zabiegu pojawi się efekt czernienia tatuażu, ale nie martwcie się to tylko chwilowe.

Przeciwwskazania po zabiegu usuwania tatuażu

Zrezygnujcie z  basenu, sauny oraz z moczeniem tatuażu bezpośrednio po zabiegu.

Unikajcie kontaktu ze słońcem oraz omijajcie szerokim łukiem solarium.

Kiedy można powtórzyć zabieg?

Zabieg usuwania tatuażu powinien się odbywać w przerwach, co około 5 tygodni. Wtedy mamy pewność, że skóra się zregenerowała i możemy przystąpić do kolejnej sesji lub przykrycia starego tatuażu nowym.

Pamiętajcie, że usuwanie tatuażu to długotrwały proces i musicie uzbroić się w cierpliwość, nim zobaczycie pożądane efekty. Przemyślcie tylko, czy warto poddawać skórę takiej ilości zabiegów, aby całkowicie pozbyć się niechcianego malunku. Być może lepiej w pewnym momencie zakryć stary tatuaż, jakimś pięknym nowym nabytkiem, który wynagrodzi wam ten cały ból usuwania poprzedniego.

jak pozbyć się tatuażu
jak wygląda zabieg usuwania tatuażu
jak usunąć świeży tatuaż
jak bezpiecznie usunąć tatuaż

Jeżeli szukasz miejsca, w którym bezpiecznie usuniesz swój tatuaż, to wszystkie studia Rock’n’Roll Tattoo, posiadają wysokiej jakości laser typu ND:YAG typu Q-switch do usuwania tatuażu oraz zdolną ekipę, która może zaprojektować dla Ciebie nowy tatuaż w miejsce starego lub efektownie zakryć pozostałości tatuażu tak, aby znowu mogły cieszyć Twoje oko.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację