Blaknący tatuaż – jak temu zapobiec? 3 wskazówki

Umów się na konsultację
po jakim czasie tatuaż blaknie

Tatuaż to ozdoba ciała, którą wykonuje się na stałe, a jego pobycie się jest możliwe jedynie poprzez zabieg, jakim jest usuwanie tatuażu. Pomimo jego trwałości, blaknięcie tatuażu wcale nie jest aż tak rzadkim zjawiskiem, jakby się to mogło wydawać. W celu zachowania trwałości tego zdobienia konieczna jest pielęgnacja miejsca na ciele, w którym tatuaż został wykonany. Sprawdź trzy wskazówki dotyczące tego, jak dbać o tatuaż żeby nie wyblakł.

Spis treści

Czy tatuaże blakną?

Tuż po wykonaniu tatuażu w studio, można zauważyć, że jego barwy są bardzo intensywne. Podczas procesu gojenia, a także wraz z upływem czasu można jednak dostrzec, że kolory nie są już aż tak mocne, a kontur się zaciera. W dużej mierze jest to powiązane z naturalnym procesem odnowy skóry, jednak nie jest to jedyny powód, przez który mogą one stracić swój intensywny kolor. 

Główne powody blaknięcia tatuaży

Jednym z powodów, dla którego tatuaż może stać się wyblakły, jest jego umiejscowienie na ciele. Niektóre części ludzkiego ciała, jak na przykład palce czy kostki, są narażone na częste otarcia, które mogą spowodować, że tatuaż stanie się mniej wyraźny. Wpływ na jego intensywny kolor ma także użyty podczas procesu tatuowania pigment – rozcieńczone farby o niskiej jakości nie utrzymają się na skórze długo. Nadmierne wystawianie tatuażu na słońce bez prawidłowej ochrony, także może pozbawić tatuażu dawnego pigmentu i wpłynąć na jego stan. 

Po jakim czasie tatuaż blaknie?

Tatuaż, o który dba się w prawidłowy sposób, nie straci intensywnych barw i konturów aż tak szybko. Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że jego jakość nie zmieni się nawet i w przeciągu dziesięciu lat. Wszystko zależy od użytego tuszu, a także szybkości, w jakiej ciało się regeneruje. 

Czy da się odnowić wyblakły tatuaż? 

Wyblakły tatuaż można odnowić w salonie tatuażu, poprzez jego poprawienie lub dodanie kilku nowych szczegółów. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W tym celu warto zgłosić się do polecanych tatuażystów, którzy posiadają doświadczenie w tym zakresie. Jak dbać o nowo wykonaną ozdobę ciała i co zrobić, żeby tatuaż nie wyblakł?
wyblakły tatuaż

Co zrobić żeby tatuaż nie wyblakł? 3 wskazówki

Pielęgnacja miejsca na ciele, w którym znajduje się tatuaż, może znacznie wpłynąć na jego jakość. Poniżej znajdziesz trzy najważniejsze wskazówki, które pomogą powstrzymać blaknięcie tatuażu!

Dbaj o tatuaż tuż po zrobieniu

Trzymanie się wskazówek tatuażysty zaraz po wykonaniu ozdoby na ciele, to najlepsze, co można zrobić, aby przedłużyć trwałość tatuażu. Mycie skóry odpowiednimi środkami, a także nawilżanie opuchniętego miejsca znacznie przyspieszy regenerację i organiczny narażenie na przedostanie się do rany bakterii i innych drobnoustrojów. 

Stosuj krem do opalania

Promienie słoneczne stanowią jeden z czynników, które narażają tatuaż na wyblaknięcie. Przed wystawieniem ciała na słońce, miejsce, na którym znajduje się tatuaż, należy nasmarować mocnym kremem z filtrem. Taki zabieg przedłuży żywotność tatuażu i pozwoli zachować jego intensywne barwy na dłużej.

Nawilżaj wytatuowane miejsce na ciele

Środki nawilżające warto stosować nie tylko podczas okresu gojenia – dbanie o tatuaż powinno być czymś normalnym i naturalnym na co dzień. Po każdej kąpieli warto nałożyć cienką warstwę odżywczego specyfiku, który pozytywnie wpłynie na jakość zdobienia. Mamy nadzieję, że nasz wpis pozwolił Ci na znalezienie odpowiedzi jak dbać o tatuaż żeby nie wyblakł!

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację