Jakie są style tatuażu?

Umów się na konsultację
Style tatuowania

Istnieje ogromna ilość stylów tatuowania. Wybór stylu powinien być jednym z pierwszych kroków do ozdobienia swojego ciała. Poznaj popularne style tatuażu, ich charakterystykę i przykłady!

Najpopularniejsze style w tatuażu

Obecnie w tatuażu bardzo zauważalny jest trend minimalizmu, który jest popularny nie tylko w tej dziedzinie, ale ogólnie we wzornictwie. Mocno różni się on starczych, bardziej bogatych stylów tatuowania. Ponadto coraz większym zainteresowaniem cieszą się tatuaże typu linework, które również można zaliczyć do minimalistycznych. Nie przeszkadza to jednak w łączeniu ze sobą różnych tatuaży, zabawy wieloma technikami i motywami. Można wymienić wiele innych popularnych stylów, m.in. liternictwo, akwarela, realizm czy old school. Wciąż też wiele osób preferuje tatuaże orientalne, blackwork, tatuaże plemienne, gotyk, ethno, steampunk, biomechanika, handpoke, tatuaże neotradycyjne i dotwork. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji, gustu i zainteresowań osoby, która planuje zrobienie sobie tatuażu.

Style tatuowania – charakterystyka i przykłady

 • Tatuaż minimalistyczny – lakoniczny styl, prosty kompozycyjnie. Najczęściej tatuaże minimalistyczne cechuje mała skala i geometryczne kształty.
 • Tatuaż linework – to stosunkowo młody styl tatuowania. Technika oparta jest na równych liniach.
 • Tatuaż liternictwo – głównie pojedyncze słowa, inicjały lub sensensje. Tatuaż napis można także wykorzystywać w kontekście większej kompozycji w różnych stylach.
 • Tatuaż akwarela – tego typu wzory na pewno należą do najbardziej spektakularnych. Tatuaże w tym stylu wyglądają niczym malowane akwarelą i zachwycają grą barw.
 • Tatuaż realistyczny – od wielu lat niekwestionowany król wśród stylów tatuażu. Jak łatwo się domyślić, wzór tego rodzaju fascynuje fotograficzną dokładnością.
 • Tatuaż oldschool – zyskał popularność w latach dwudziestych XIX wieku i wciąż jest na topie. Oldschoolowe wzory są zazwyczaj duże i wyraźne, wykonywane przy pomocy mocno nasyconych kolorów z grubymi konturami.
 • Tatuaż orientalny – był jednym z pierwszych w dziedzinie tatuaży artystycznych. Polega na rysowaniu fantazyjnych wzorów, takich jak pąki kwiatowe, pióra, zwierzęta i innych motywów w orientalnym wydaniu. Wyróżnia go bogaty rysunek.
 • Tatuaż blackwork – kontrowersyjny styl, bardzo różniący się od pozostałych, w którym wzory wykonywane są jedynie czarnym tuszem bez rozcieńczacza i bez wykorzystania jakiegokolwiek innego koloru. Tematyka tatuowania może być bardzo zróżnicowana, ale przeważnie takie tatuaże tworzą dość mroczny wizerunek.
 • Tatuaż plemienny – ten styl ma bogatą historię i nawiązuje do tradycji plemiennych. Cechuje się oryginalnym szkicem i najczęściej dużym rozmiarem. Do tatuaży plemiennych zaliczane są tribale.
 • Tatuaż gotycki – wyznacznikiem tatuażu gotyckiego jest czerń, wzory o pogrubionych konturach, mroczne i surowe symbole. Styl gotycki zwykle idzie w parze z motywami fantazy.
 • Tatuaż etniczny – w tym przypadku inspiracją są starożytne rysunki. Popularne są szkice etniczne o tematyce celtyckiej.
 • Tatuaż steampunk – to tajemniczy i specyficzny styl. Łączy w sobie biomechanikę i realizm. Dużą uwagę przywiązuje się do szczegółów, zarówno w przypadku tatuowania przedmiotów, jak i postaci.
 • Tatuaż biomechanika – powstał w latach 80. XX wieku. Do narodzin tego stylu przyczyniły się specyficzne dzieła szwajcarskiego artysty Gigera oraz szeroki rozwój technologii. Ukazuje organiczne przeplatanie obrazów części mechanicznych ze skórą.
 • Tatuaż handpoke – oryginalna metoda tatuowania, w której wzory wykonywane są bez użycia maszynki. Decyzja o zrobieniu tatuażu handpoke z pewnością wymaga odwagi, ale też sporych zdolności artystycznych od tatuażysty. Podczas tworzenia wybranego wzoru, tatuator używa jedynie igły i tuszu.
 • Tatuaż dotwork – tatuażami dotwork nazywamy małe kropki połączone w linie lub szereg linii. Ta technika pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację