Korona tatuaż. Znaczenie i symbolika

Tatuaże to forma ozdoby ciała, która wykonywana jest przez kobiety i mężczyzn w wielu krajach na świecie. Można zauważyć, że niektóre wzory są modniejsze oraz chętniej wybierane od innych, jednak nie z uwagi na trendy, a przez ich znaczenie. Co oznacza tatuaż korona i dlaczego wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn? Poznaj symbolikę tego wzoru!

Co symbolizuje korona tatuaż? Poznaj znaczenie wzoru

Korona to przedmiot, który od wieków kojarzony jest z monarchią oraz władzą. Rządzący nosili pokaźną i bogato zdobioną koronę na swojej głowie, która symbolizowała ich dowództwo nad krajem. Aby poznać znaczenie tatuażu korona, warto na samym początku dowiedzieć się, z czym związana jest ona w innych kręgach kulturowych.

Korona tatuaż — znaczenie w kulturze

Korona już od starożytności była symbolem władzy, a wraz z upływem wieków jej znacznie się nie zmieniło. W starożytnych wierzeniach niektórzy bogowie greccy nosili na swej głowie właśnie tego rodzaju symbole władzy — u Apollo był to wieniec laurowy, natomiast bogini Tyche posiadała koronę w kształcie murów obronnych. Motyw korony pojawia się również w chrześcijaństwie, w postaci np. korony cierniowej nałożonej Jezusowi podczas krzyżowania oraz aureoli, z którą przedstawiani są pozostali święci. Przedmiot ten aż po dziś dzień posiada znaczenie związane z władzą i monarchią, dlatego korona tatuaż jest tak chętnie wybieranym wzorem przez wielu ludzi na świecie.

co oznacza tatuaż korona

Tatuaż korona — co oznacza w czasach współczesnych?

Współcześnie tatuaż korona to wzór, który każdy może mieć na swoim ciele, nawet gdy nie ma żadnych powiązań z monarchią. Jakie znaczenie posiada tatuaż korona?

Motyw ten jest ściśle związany z pragnieniem władzy oraz chęcią rozwoju w różnych dziedzinach życia. Gotowość na nowe wyzwania, a także wykreowanie pewnego rodzaju autorytetu to kolejna symbolika tatuażu korona. Wzór ten może występować jako jeden, samodzielny element na skórze lub może on zostać uzupełniony o różnorodne napisy, lub motywy kwiatowe.

Komu pasuje tatuaż korona?

Korona tatuaż to wzór, który równie chętnie wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, a wszystko za sprawą tego, że można go przedstawić na różne sposoby. Wygląda on dobrze pod każdą postacią — bogato zdobiony, delikatny, mały, duży. W jakim miejscu dobrze wygląda korona tatuaż damski?

Tatuaż korona damska może być wykonany w różnych miejscach, jednak najlepiej prezentuje się na karku, za uchem, stopie, na nadgarstku oraz przedramieniu. Niewielki wzór w tym miejscu ozdobi kobiece ciało i będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie. A w jakim miejscu może zostać wykonana tatuaż korona męska?

Tatuaż męski korona będzie dobrze wyglądać na szyi, klatce piersiowej, udach i przedramieniu. Warto zestawić go ze zwierzęcym motywem np. poprzez połączenie ze wzorem, jakim jest tatuaż lew. Będzie on stanowić nie tylko symbol potęgi i władzy, ale i również odwagi i dumy.

Tatuaż korona dla par

Tatuaże to ozdoba ciała, która bardzo chętnie wykonywana jest przez pary. Wiele osób decyduje się na zrobienie tego wzoru na swoim ciele, wraz ze swoją drugą połówką, w formie dwóch pasujących do siebie koron. Często poniżej takiego motywu dodawany jest napis, który odzwierciedla miłość zakochanych.