Łapacz snów. Znaczenie tatuażu i symbolika

Umów się na konsultację
Łapacz snów tatuaż znaczenie

Tatuaże inspirowane motywami plemiennymi, mające ukryte znaczenie, cieszą się ogromną popularnością. W tej kategorii szczególnie ciekawy wydaje się tradycyjny łapacz snów (z ang. dreamcatcher lub dream catcher). Co oznacza tatuaż łapacz snów?

Tatuaż łapacz snów — znaczenie

Łapacz snów to amulet, który wywodzi się z plemion indiańskich Ameryki Północnej. Według wierzeń Indian ten przedmiot ma dopuszczać do nas jedynie dobre sny i zatrzymywać wszelkie koszmary. Można go postrzegać jako filtr, który zatrzymuje negatywną energię, często przybierającą formę złych snów. Może też być uznawany za talizman dobrej mocy, który dba o to, byśmy w nocy wypoczęli i nabrali sił, zamiast zmagać się z różnymi dręczącymi snami.

Łapacz snów jest uniwersalnym symbolem ochrony. Niektórzy wierzą również, że dzięki niemu łatwiej zapamiętujemy sny, oczywiście te dobre. Łapacz najczęściej wiesza się nad łóżkiem. To ostatnio modny motyw dekoracji wnętrza w stylu boho, ale także ponadczasowa ozdoba ciała — w formie tatuażu.

Poznaj ekspertów od tatuażu w Katowicach

Jak wygląda łapacz snów?

Ten indiański amulet składa się z okręgu (wykonywanego z gałązek wierzby lub brzozy) i wyplecionej na nim sieci, która oznacza jedność rodziny. Sieć łączy się z obręczą w ośmiu punktach (ze względu na osiem nóg Kobiety Pająka), symbolizujących więzy rodzinne. Uważa się też, że kolisty kształt łapacza snów reprezentuje czas i jego cykliczną powtarzalność. Można także doszukiwać się tu symboliki zamkniętego kręgu życia. Ponadto łapacz snów przyozdabiany jest przedmiotami, którym przypisywane są różne magiczne właściwości. Mogą to być na przykład:

  • pióra — symbolizujące powietrze i spełniające sny (najlepiej, gdy łapacz snów posiada orle pióro symbolizujące odwagę i sowie pióro symbolizujące mądrość),
  • kamyki i koraliki — symbolizujące spełnione sny (wskazany jest kryształ górski, który daje moc),
  • kawałek modrzewia lub szałwii — symbolizujący zdrowie.

Inne elementy tradycyjnych łapaczy snów to pazury (ochrona), koński włos (siła i wytrzymałość) oraz futerko (ciepło i wygoda).

Tatuaż łapacz snów

Łapacz snów jako pomysł na tatuaż

To często wykorzystywany motyw w studiach tatuażu. Można go spotkać w wielu różnych wzorach. Jest popularny nie tylko ze względu na przypisywaną mu moc. W tym przypadku chodzi przede wszystkim o wrażenie, jakie robi łapacz snów wytatuowany na ciele. To piękny motyw, który ma w sobie niezwykły urok i pewną tajemniczość. Przeważnie na taki tatuaż decydują się panie, ale odpowiednio wykonany pasuje również mężczyznom. Ciekawą cechą tego symbolu jest różnorodność sposobów jego przedstawiania. Często łapacz snów jest modyfikowany i łączony ze zwierzętami, kwiatami lub napisami.

Nikt nie lubi koszmarów sennych. Spokojna noc, wypełniona przyjemnymi snami, pozwalająca na nabranie siły i dobrej energii na kolejny dzień, to zdecydowanie lepsze wizja niż wybudzanie się w nocy z przerażeniem. Wiele osób wierzy, że łapacz snów może pomóc w pozbyciu się koszmarów i zapewnieniu szczęścia. Dla innych określone właściwości magiczne stanowią jedynie dodatek, a większą uwagę przywiązują oni do bardzo atrakcyjnego wyglądu wzoru.

Podsumowanie

Z pewnością bez względu na to, do której grupy należymy, warto znać znaczenie tatuażu łapacz snów, aby podjąć świadomą decyzję i wiedzieć, co prezentujemy na ciele.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację