Piegi, pieprzyki i znamiona a tatuaże – wszystko co musisz wiedzieć

Umów się na konsultację

Tatuaż to modne zdobienie, które obecnie wykonywane jest przez wielu młodych, a także starszych ludzi. Dla jednych posiada on duże znaczenie, a dla innych jest wyłącznie ozdobą na ciele. Niektórzy, poprzez tatuaż, chcą zakryć blizny znajdujące się na ciele, a także różnorodne znamiona, pieprzyki czy piegi. Tatuaże na bliznach zwykle są możliwe do wykonania, a drobne (zagojone) uszkodzenia na skórze nie stanowią przeciwwskazania do wykonania ozdoby. Jak to wygląda w przypadku znamion? Czy można zrobić tatuaż na pieprzykach, piegach i znamionach? Poznaj odpowiedzi na pytania z poniższego wpisu.

Tatuaże a pieprzyki — czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonania?

Pieprzyki to znamiona barwnikowe, występujące na ciele w formie niewielkich plamek na skórze. Pojawiają się na wskutek melanocytów, czyli komórek pigmentowych, które odpowiedzialne są między innymi za opaleniznę. Pieprzyki posiadają zwykle brązowy lub czarny kolor. Czy można zrobić tatuaż na pieprzykach?

Pieprzyki to zmiany na skórze, które wymagają stałej obserwacji. Warto systematycznie sprawdzać ich wielkość, a niekiedy również badać u dermatologa. Pojawienie się tego rodzaju plamy na skórze zwiększa ryzyko wystąpienia raka lub czerniaka. Podczas robienia tatuażu, tatuażysta powinien ominąć miejsca, w których znajdują się pieprzyki.

Dlaczego nie powinno się tatuować pieprzyków?

Tatuaż na pieprzyku nie powinien być wykonywany z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim, wykonanie ozdoby w tym miejscu na skórze, mogłoby podrażnić znamię. Kolejnym istotnym powodem, dla którego należy omijać to miejsce, jest umożliwienie systematycznej obserwacji. Zasłanianie pieprzyka poprzez tatuaż uniemożliwia badanie skóry, a także kontrolowanie jej stanu.

Czy można zrobić tatuaż na znamieniu?

Znamię to nieprawidłowość skórna, która pojawia się w niedługim czasie po narodzinach. W przeciwieństwie do pieprzyków mogą posiadać różnorodny kształt oraz kolor. Czy możliwe jest wykonanie tatuażu na znamieniu?

czy można zrobić tatuaż na pieprzykach

Tatuaż na znamieniu nie powinien być robiony. Jest to spowodowane tym, że ozdoba mogłaby podrażnić znamię. W przypadku wykonywania tatuażu należy omijać wszelkie miejsca ze zmianami na skórze.

Piegi i tatuaże — czy można zrobić tatuaż na piegach?

Piegi to plamki występujące na skórze, wyróżniające się brązowym lub pomarańczowo-rudym kolorem. W przeciwieństwie do pieprzyków są one gładkie i nie wystają ponad skórę, przez co nie są wyczuwalne pod palcami. Za ich pigment odpowiada melanina, która produkowana jest dzięki słońcu. Czy można zrobić tatuaż na piegach?

Podobnie jak i pieprzyki, tak i piegi powinny być pod stałą obserwacją, a każda ich zmiana powinna niepokoić. Tatuaż na piegach podrażnia to miejsce, a także sprawia, że kontrolowanie plamek na ciele jest utrudnione, a niekiedy i całkowicie niemożliwe.

Jak wykonać tatuaż w obrębie znamion, piegów i pieprzyków?

Jeżeli na Twoim ciele występują różnego rodzaju znamiona, pieprzyki, czy też piegi, nie musisz całkowicie rezygnować ze zdobienia skóry, jakim jest tatuaż. Przed wykonaniem zdobienia pokaż tatuażyście miejsce, na którym występują zmiany skórne — będzie to dla niego informacja, że podczas tatuowania musi ominąć te miejsca, tak, aby ich obserwacja w przyszłości była możliwa.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację