WATERCOLOR/AKWARELA

Kolorowy tatuaż akwarela

Jeśli przyjmiemy, że tatuaż jest formą sztuki, która pozwala podkreślić swoją indywidualność, z pewnością styl tatuażu akwarelowego znajdzie wielu zwolenników o cechach romantycznych. I choć to w zasadzie wzory bardziej kobiece niż męskie, również wśród mężczyzn mają swoich fanów.

To jeden z tych stylów w tatuażu, który oparty jest na ścisłej współpracy artysty z klientem i jego pomysłem. Wymaga sporo wyobraźni oraz zaangażowania w proces tworzenia.

Jak powstają tatuaże akwarelowe?

Tatuaż akwarela cechuje się prostymi wielobarwnymi wzorami, które bazują na efekcie rozlanej farby. Często improwizowany, pełny kreatywności, ujmujący swą naturalnością. Jego wygląd przenosi nas w sentymentalne czasy dzieciństwa, kiedy to sami próbowaliśmy być „artystami” posługującymi się farbkami i kredkami.

To często delikatne i niewielkie wzory przedstawiające wariacje na temat naszych zwierzęcych pupili. Z jednej strony różnorodne, z drugiej zaś pełne harmonii. Cała paleta rozlanych barw w dowolnych odcieniach i konfiguracjach jest do naszej dyspozycji. Te bajkowe tatuaże watercolor pozwalają eksperymentować z barwami, a rozlane plamy to często efekt improwizacji.

Sprawdź również inne style wykonywane przez naszych artystów: tatuaże realistyczne oraz tatuaże tradycyjne. Zapraszamy!