Tatuaż anioł. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż anioł

W obecnych czasach tatuaże zdobią ciała wielu kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Zarówno młodsi, jak i starsi z chęcią sięgają po wzory, które odzwierciedlają ich charakter, bądź po prostu stanowią ozdobę ciała. Tatuaż anioł to ciekawa forma zdobienia, która w ostatnim czasie jest bardzo chętnie wykonywana, zarówno w stylu realistycznym, jak i również komiksowym. Jakie znaczenie posiada tatuaż anioł? Sprawdź symbolikę tego wzoru!

Tatuaż anioł – znaczenie religijne

Anioł tatuaż przy pierwszym skojarzeniu wywołuje zupełnie inne emocje, niż np. tatuaż wąż. Odbiera się go raczej pozytywnie, a wszystko ze względu na powiązania w dużej mierze z religią chrześcijańską. Jak jest w rzeczywistości

W chrześcijaństwie anioł przedstawiany jest jako postać nadzwyczaj inteligentna, silna i potężna. Wielu osobom dobrze znana jest osobowość Archanioła Michała czy Archanioła Rafała, którzy przedstawiani są jako posłańcy Boga. Z drugiej strony natomiast pojawiają się szatan i demony, które w religii chrześcijańskiej nazywane są upadłymi aniołami. Zarówno jedna, jak i druga grupa aniołów chętnie prezentowana jest w formie popularnej ozdoby ciała. Co symbolizuje anioł tatuaż?

Inne znaczenie tatuażu z aniołem

Tatuaż anioł może zostać zaprezentowany w naprawdę wielu formach. Wiele osób decyduje się na taki motyw, ze względu na chęć poczucia ochrony czy bezpieczeństwa, ze strony tej istoty boskiej. Stanowi on symbol wiary, który ma wyrazić więź z Bogiem. Upadłe anioły są natomiast symbolem buntu, dlatego zaprezentowane w formie tatuażu wyrażają ciemną stronę człowieka, a także jego buntowniczą naturę.

Nie zawsze jednak anioł tatuaż musi być powiązany z religią. Popularnym motywem jest niewielki aniołek, nazwany Kupidynem, który odbierany jest jako symbol miłości. Wyrazisty anioł z dużymi skrzydłami, może natomiast zostać odebrany jako symbol potęgi i siły.

tatuaż anioł znaczenie

Komu pasuje anioł tatuaż?

Tatuaż przedstawiający postać anioła wybierany jest zarówno przez kobiety, jak i również mężczyzn. Równie dobrze wygląda jako nieduży, kreskówkowy wzór, jak i również realistyczny motyw, jednak w takiej formie zajmuje on więcej miejsca na skórze. Z chęcią wybierany jest on nie tylko ze względu na swoją symbolikę, ale i również z uwagi na estetykę, dlatego do wykonania tego wzoru warto wybrać sprawdzonego tatuażystę. W jakich miejscach dobrze wygląda tatuaż anioł?

W jakim miejscu na ciele wykonać tatuaż anioł damski?

Tatuaż anioł to bardzo kobiecy wzór, dlatego bardzo często wybierany jest właśnie przez tę płeć. Wiele pań decyduje się na kreskówkową postać kupidyna lub delikatnego anioła, który bardzo dobrze wygląda na nadgarstku, przedramieniu, udzie czy nawet łopatce. Można przedstawić go jako samodzielną postać lub w towarzystwie harfy, lub trąbki.

Tatuaż męski anioł – gdzie go wykonać?

Mężczyźni także z chęcią wykonują na swojej skórze motyw anioła, jednak zwykle w bardziej realistycznej i wyrazistej formie. Na tego typu tatuaż dobrze jest przeznaczyć więcej miejsca na ciele, aby w dokładny sposób oddać wszystkie jego szczegóły. Tatuaż męski anioł dobrze prezentuje się na plecach, udzie, łydce oraz na ramieniu.

Tatuaż anioł to popularny motyw, który warto wykonać na swoim ciele, niekoniecznie ze względu na symbolikę. Jeżeli cenisz sobie anielskie wzory, sprawdź, co oznacza tatuaż skrzydła.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację