Tatuaż kot. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż kot

Motywy zwierzęce są szczególnie często wybierane na tatuaż i to nie tylko przez kobiety, ale również mężczyzn. Niektórzy decydują się na wytatuowanie zwierzęcia, które jest szczególnie bliskie ich sercu, a jeszcze inni pragną wytatuować sobie wzór, który odzwierciedla ich charakter oraz czyny. Lwy, węże, kruki czy jaskółki to jedne z popularniejszych wzorów, jednak równie dużą popularnością w salonach tatuażu cieszy się tatuaż kot. Jakie znaczenie posiada ten wzór i w jakich miejscach na ciele wygląda dobrze?

Kot tatuaż – znaczenie w kulturze

Koty, a także psy, należą do najczęściej kupowanych oraz adoptowanych zwierząt domowych. Są one również najbliższe sercu człowieka — nic dziwnego więc, że sporo osób decyduje się na zaprojektowanie wzoru ze swoim pupilem!

Koty już za czasów Egipcjan były czczone i uznawane za boskie stworzenia. W tamtym okresie mogły robić, co tylko chciały, ponieważ za ich skrzywdzenie groziła kara śmierci. Pozytywny obraz kota można również zauważyć w kulturze japońskiej – popularna figurka kota z łapą w górze – Maneki-neko – również ma przynosić szczęście i dobrobyt wszystkim domownikom. Nie da się ukryć, że koty po dzień dzisiejszy są one uznawane za niezależne stworzenia, które chodzą własnymi drogami. Jednak nie wszystkie kultury i wierzenia uznawały koty za zwierzęta święte — według chrześcijan oraz ludzi żyjących w średniowieczu, były one sprzymierzeńcami wiedźm. A jaka jest symbolika tatuażu kot?

Jakie znaczenie posiada tatuaż kot?

W kulturze tatuaż ze zwierzęciem, jakim jest kot, posiadał różne znaczenia, które dodatkowo zmieniały się na przestrzeni wieków. Dla osoby, która robi sobie taki wzór na ciele, tatuaż kot niekoniecznie musi symbolizować coś konkretnego — może być to zwykły motyw wykonany w celach estetycznych. Może on również odzwierciedlać ogromną miłość do całego tego gatunku, bądź jednego, konkretnego osobnika.

Są jednak osoby, które koci motyw pragną wykonać ze względu na jego znaczenie. Symbolika tatuażu kot jest dość obszerna i może oznaczać: niezależność, wolność, siłę, inteligencję, a nawet i tajemniczość. To idealny motyw dla osób, które posiadają osobliwy charakter i usposobienie.

kot tatuaż znaczenie

Czarny kot tatuaż i jego znaczenie

Według kultury polskiej czarny kot, który przebiegnie drogę, przynosi pecha. A jakie znaczenie posiada zwierzę w takim kolorze, gdy przeniesie się je na ciało w formie tatuażu?

Choć czarny kot kojarzy się z nieszczęściem, to tatuaż w takiej formie nie przynosi pecha, a symbolizuje dokładnie to samo, co każdy inny kot naniesiony na skórę. Bez obaw można go wykonać i cieszyć się estetycznym, a zarazem tajemniczym wzorem!

W jakich miejscach na ciele dobrze wygląda tatuaż damski kot?

Kobiety są osobami, które najczęściej decydują się na zrobienie tego popularnego motywu, przede wszystkim z uwagi na to, że kojarzy się on z tajemniczością, sensualnością, a także zmysłowością. Tatuaż damski kot dobrze wygląda w wielu miejscach na skórze. Nadgarstek, kark, udo, kostka czy też przedramię to części ciała, które warto ozdobić za pomocą tego zwierzęcego motywu!

Tatuaż kot męski – którą część ciała nim ozdobić?

Wiele panów również decyduje się na wytatuowanie na swojej skórze tego tajemniczego wzoru. Tatuaż męski kot szczególnie dobrze będzie się prezentować na przedramieniu, bicepsie oraz łydce.

Dla fanów większych kotów polecamy sprawdzenie znaczenia motywu, jakim jest tatuaż lew.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację