Tatuaż kruk. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
kruk tatuaż

Tatuaże zwierzęce mają bardzo złożoną symbolikę. W rzeczywistości jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że już od czasów starożytnych pełniły one funkcje totemiczne. Zgodnie z wierzeniami, posiadacz zwierzęcego tatuażu może liczyć na duchowe wsparcie wytatuowanego stworzenia. Częstym motywem na tatuaż zwierzęcy są ptaki. Jednym z nich jest tatuaż kruk, który pasuje zarówno do kobiety, jak i mężczyzny, pozostawia nam również swobodę odnośnie swojej wielkości. Jednak co kryje się pod symbolem czarnego ptaka?

Kruk – symbolika tatuażu

Kruk przez swój charakterystyczny, całkowicie czarny wygląd zwykle w pierwszym odczuciu kojarzy nam się ze złem, zwiastunem nieszczęścia i niebezpieczeństwa. Posiada on jednak bardziej złożoną symbolikę. Czarny ptak stawiany jest bowiem zarówno po złej, jak i dobrej stronie, często pośrednicząc też między światem żywych i umarłych. W związku z tym to, co oznacza kruk tatuaż, zależy od przekonań osoby, która się na niego zdecyduje.

W mitologii zarówno Greków, jak i Rzymian kruki uznawane były za symbol słońca i mądrości. Podobnie rdzenni mieszkańcy Ameryki sądzili, że kruki są odpowiedzialne za przynoszenie światła na ziemię. Zadanie to miało stanowić równowagę dla ich całkowicie czarnego wyglądu. Z kolei w nordyckich mitach posiadaczem kruków był najważniejszy bóg i wszechojciec — Odyn. Dwa ptaki — Huginn i Muninn, które można przetłumaczyć jako Myśl i Pamięć, pomagały mu w zbieraniu informacji o tym, co dzieje się poza Asgardem, czyli królestwem bogów.

Kruk występuje również w religiach monoteistycznych. W Biblii ukazany został jako stworzenie nieczyste. Mojżesz ustanowił prawo, które zabraniało spożywać tych zwierząt. Czarny ptak pojawił się również w Księdze Rodzaju, gdzie został on wysłany w poszukiwaniu suchej ziemi, jednak nie powrócił. Przeciwstawiony jest on tutaj gołębicy, która przyniosła Noemu gałązkę oliwną — symbol pojednania z Bogiem. Temat kruków poruszył też święty Golowin, który twierdził, że w Raju kruki miały piękne, wielokolorowe skrzydła, lecz po wygnaniu z Raju Adama i Ewy, kruki zaczęły jeść padlinę, dlatego ich pióra stały się czarne. U krańca czasu kruki znajdą ponownie swoje piękno i będą śpiewać w harmonii, chwaląc Boga.

Z kolei w Koranie w historii opowiadającej jak Kain zabił Abla, kruk pokazał mordercy, jak powinien pochować ciało. Kain zauważył dwa kruki, jeden był zakopywany przez drugiego w ziemi. Była to wiadomość przesłana przez Boga, by w identyczny sposób postąpił ze swoim bratem, ponieważ w ten sposób pochowa jego ciało z godnością.

kruk tatuaż znaczenie

Kruk tatuaż – co oznacza jako zwierzę mocy?

Zwierzę mocy to rodzaj energii, która wspiera nas w życiowej wędrówce,  oferując nowe siły oraz świeże spojrzenie na nurtujące nas problemy. Koncepcja ta występuje w różnych kulturach. Według przekazów kultur o charakterze szamańskim, czyli np. według rdzennych Amerykanów, w momencie narodzin towarzyszy nam energia jednego ze zwierząt, które staje się naszym zwierzęciem totemowym. Zwierzę to jest symbolem drogi, jaką nasza dusza wybrała na to wcielenie. Według tej teorii w naszym życiu mogą pojawiać się jednak różne zwierzęta wspierające nas swoją energią, tą, której najbardziej potrzebujemy. Zwierzę mocy to koncepcja obecna również w zachodnim spirytualizmie. Tutaj jednak uważa się, że nasze zwierzę pojawia się w odpowiednim momencie życia i symbolizuje lub zwiastuje określone rzeczy. Jeżeli więc zdecydujemy się na tatuaż kruk, ponieważ jest on naszym zwierzęciem mocy, to czego możemy się przez to dowiedzieć o sobie?

Dla kogo tatuaż kruk?

Osoby, których totemem jest kruk, mogą nauczyć nas przede wszystkim mądrości, bystrości i spostrzegawczości, a także dochowywania sekretów. Ludzie ci nie lubią samotności, ale są bardzo wybredni w doborze znajomych i przyjaciół. Lubią towarzystwo sobie podobnych i szkoda im tracić czas na bezsensowne, nic niewnoszące do ich życia znajomości. Są to osoby niezwykle lojalne, oddane i na wzór monogamicznych kruków bardzo wierne.

Tatuaż kruk pasuje też do człowieka związanego w jakiś sposób z mistycyzmem, magią lub inną wiedzą tajemną. W jeszcze innym znaczeniu realistyczny tatuaż ptaka może on znaleźć się na ramieniu człowieka, który nie potrafi bądź zwyczajnie nie może pogodzić się z trudnymi wydarzeniami ze swojej przeszłości. Kruk staje wówczas na straży serca takiej osoby, nieustannie przypominając o bólu lub stracie.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację