Tatuaż księżyc. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż księżyc

Motywy kosmosu, układu słonecznego, księżyca, a także gwiazd stanowią jedne z popularniejszych wzorów, które uwieczniane są na ciele ludzi. Ze względu na estetyczny wygląd, a także bogatą symbolikę, chętnie tatuowane są zarówno przez kobiety, jak i również mężczyzn. Co oznacza księżyc tatuaż? Z tego wpisu dowiesz się, jaka jest jego symbolika i znaczenie!

Księżyc tatuaż – znaczenie w kulturze

Sam księżyc posiada bardzo wiele znaczeń, a ludzie fascynują się nim tak naprawdę od wieków. W wielu kulturach utożsamiany był on z boską ochroną, a nawet i płodnością czy dobrobytem. Pojawiał się on w różnych wierzeniach, mitach, a nawet i religiach, w tym również chrześcijaństwie czy islamie. Obecnie w dużej mierze kojarzony jest ze sferami życia ludzkiego, które – podobnie jak jego fazy – ulegają zmianie. Jaka jest symbolika tatuażu księżyc?

Co oznacza tatuaż księżyc?

Tatuaż księżyc na skórze człowieka może zostać przedstawiony w naprawdę różnorodnych formach, począwszy od samodzielnego wzoru, aż po motywy związane z całym układem słonecznym czy kosmosem. Bardzo często występuje on w towarzystwie wzoru słońca, czy też znaków zodiaku. Co oznacza księżyc tatuaż?

Klasyczny tatuaż z księżycem posiada bardzo ciekawe znaczenie, a mianowicie ma symbolizować on równowagę, uduchowienie, spokój, a niekiedy i kobiecość, czułość i delikatność. Jego symbolika może się jednak różnić, w zależności od sposobu zaprezentowania. Warto dowiedzieć się więc, co symbolizuje każdy z motywów, zanim naniesie się je na skórę. Jakie znaczenie posiada księżyc tatuaż, przedstawiony w różnych formach?

tatuaż księżyc znaczenie

Tatuaż księżyc w pełni

Księżyc w pełni w formie tatuażu powiązany jest z wielką siłą, a także życiem. Reprezentuje on pewną całość i kompletność.

Półksiężyc tatuaż – co oznacza?

Tatuaż półksiężyc to delikatny wzór, który może zostać naniesiony na skórę w połączeniu z wieloma innymi motywami, w tym kwiatowymi czy roślinnymi. Jest on bardzo delikatny i subtelny. Symbolizuje ciemną stronę, którą każda osoba ma w sobie.

Fazy księżyca – znaczenie tatuażu

Księżyc i jego fazy są częstym wzorem, wybieranym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Motyw ten symbolizuje różnorodność, odmienne cechy, a także właściwości. Odnosi się on do różnych stron człowieka.

Słońce i księżyc tatuaż

Słońce i księżyc są swoimi zupełnymi przeciwieństwami i to właśnie mają one symbolizować – połączenie dwóch zupełnie różnych cech, w tym siły, mocy, jak i również prawdy oraz zrozumienia.

W jakim miejscu na ciele wykonać tatuaż księżyc?

Księżyc tatuaż jest raczej delikatnym, subtelnym, a także niewielkim wzorem, którego dużą zaletą jest to, że można wykonać go w dowolnym miejscu na ciele. Równie dobrze będzie się on prezentował na karku, nadgarstku, przedramieniu, żebrach, jak i również dolnych partiach ciała, w tym kostce, łydce, czy nawet stopie. Motyw ten atrakcyjnie prezentuje się jako samodzielny wzór, jednak osoby, które cenią sobie rozbudowane wzory, mogą uzupełnić go o wiele innych motywów, w tym roślinne, kwiatowe, zwierzęce czy fantastyczne.

Osobom, które cenią sobie wzory o bogatej symbolice, polecamy sprawdzić, jakie znaczenie posiada tatuaż anioł, tatuaż nieskończoność, tatuaż skrzydła, a także tatuaż krzyż.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację