Tatuaż księżyc. Znaczenie i symbolika

Motywy kosmosu, układu słonecznego, księżyca, a także gwiazd stanowią jedne z popularniejszych wzorów, które uwieczniane są na ciele ludzi. Ze względu na estetyczny wygląd, a także bogatą symbolikę, chętnie tatuowane są zarówno przez kobiety, jak i również mężczyzn. Co oznacza księżyc tatuaż? Z tego wpisu dowiesz się, jaka jest jego symbolika i znaczenie!

Spis treści:

Księżyc tatuaż – znaczenie w kulturze

Sam księżyc posiada bardzo wiele znaczeń, a ludzie fascynują się nim tak naprawdę od wieków. W wielu kulturach utożsamiany był on z boską ochroną, a nawet i płodnością czy dobrobytem. Pojawiał się on w różnych wierzeniach, mitach, a nawet i religiach, w tym również chrześcijaństwie czy islamie. Obecnie w dużej mierze kojarzony jest ze sferami życia ludzkiego, które – podobnie jak jego fazy – ulegają zmianie. Jaka jest symbolika tatuażu księżyc?

Co oznacza tatuaż księżyc?

Tatuaż księżyc na skórze człowieka może zostać przedstawiony w naprawdę różnorodnych formach, począwszy od samodzielnego wzoru, aż po motywy związane z całym układem słonecznym czy kosmosem. Bardzo często występuje on w towarzystwie wzoru słońca, czy też znaków zodiaku. Co oznacza księżyc tatuaż?

Klasyczny tatuaż z księżycem posiada bardzo ciekawe znaczenie, a mianowicie ma symbolizować on równowagę, uduchowienie, spokój, a niekiedy i kobiecość, czułość i delikatność. Jego symbolika może się jednak różnić, w zależności od sposobu zaprezentowania. Warto dowiedzieć się więc, co symbolizuje każdy z motywów, zanim naniesie się je na skórę. Jakie znaczenie posiada księżyc tatuaż, przedstawiony w różnych formach?

tatuaż księżyc znaczenie

Tatuaż księżyc w pełni

Księżyc w pełni w formie tatuażu powiązany jest z wielką siłą, a także życiem. Reprezentuje on pewną całość i kompletność.

Półksiężyc tatuaż – co oznacza?

Tatuaż półksiężyc to delikatny wzór, który może zostać naniesiony na skórę w połączeniu z wieloma innymi motywami, w tym kwiatowymi czy roślinnymi. Jest on bardzo delikatny i subtelny. Symbolizuje ciemną stronę, którą każda osoba ma w sobie.

Fazy księżyca – znaczenie tatuażu

Księżyc i jego fazy są częstym wzorem, wybieranym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Motyw ten symbolizuje różnorodność, odmienne cechy, a także właściwości. Odnosi się on do różnych stron człowieka.

Słońce i księżyc tatuaż

Słońce i księżyc są swoimi zupełnymi przeciwieństwami i to właśnie mają one symbolizować – połączenie dwóch zupełnie różnych cech, w tym siły, mocy, jak i również prawdy oraz zrozumienia.

W jakim miejscu na ciele wykonać tatuaż księżyc?

Księżyc tatuaż jest raczej delikatnym, subtelnym, a także niewielkim wzorem, którego dużą zaletą jest to, że można wykonać go w dowolnym miejscu na ciele. Równie dobrze będzie się on prezentował na karku, nadgarstku, przedramieniu, żebrach, jak i również dolnych partiach ciała, w tym kostce, łydce, czy nawet stopie. Motyw ten atrakcyjnie prezentuje się jako samodzielny wzór, jednak osoby, które cenią sobie rozbudowane wzory, mogą uzupełnić go o wiele innych motywów, w tym roślinne, kwiatowe, zwierzęce czy fantastyczne.

Osobom, które cenią sobie wzory o bogatej symbolice, polecamy sprawdzić, jakie znaczenie posiada tatuaż anioł, tatuaż nieskończoność, tatuaż skrzydła, a także tatuaż krzyż.