Tatuaż kwiat lotosu – znaczenie i symbolika 

Umów się na konsultację
Kwiat lotosu tatuaż znaczenie

Kwiat lotosu jest chętnie wybieranym wzorem tatuażu, przede wszystkim przez kobiety. Pojawia się na plecach, zarówno przy karku, jak i też niżej, w odcinku lędźwiowym. Jest też wykonywany na nodze, większy na udzie i mniejszy przy kostce. Znaczenie kwiatu lotosu odgrywa dużą rolę przy projekcie tatuażu. Jego symbolika jest związana z kulturą Indii, pochodzi on z orientalnych zakątków świata, przez co wzbudza jeszcze większe zainteresowanie i fascynację. Co symbolizuje kwiat lotosu i jakie cechy przypisuje się tej roślinie? 

Co oznacza kwiat lotosu? 

Kwiat lotosu rośnie na obszarze bagiennym, jego nasiona zakwitają nawet przez 3000 lat, jest to więc roślina bardzo trwała. Ponadto kwiat lotosu wyrasta z dna jezior, osiągając wysokości na tyle duże, że jego liście unoszą się delikatnie na powierzchni wody. Lotos to narodowy kwiat Wietnamu. Występuje też podczas ważnych uroczystości w Japonii i Chinach. Jak dowiadujemy się z historii i kultury hinduizmu i buddyzmu z lotosu narodził się Budda. Był też związany z bóstwami, jak Wisznu i Brahma. Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu można więc utożsamiać z boskim pięknem i czystością. Ponadto w ikonografii przypisywano mu delikatność i harmonię, odwołując się do kobiecego piękna. W symbolice kwiatu lotosu znajdujemy też odwołania do równowagi duchowej. 

Znaczenie kwiatu lotosu jest bardzo bogate, jednak zawsze pozytywne. Odnosi się do odrodzenia i oświecenia oraz harmonii ciała i umysłu. Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu skoncentrowane jest ponadto wokół wolności, dojrzałego i silnego charakteru oraz mądrości. 

Tatuaż kwiat lotosu

Znaczenie tatuażu kwiat lotosu a kolor

Kwiat lotosu ma też znaczenie w kolorystyce. Jego symbolika zależy w znaczącym stopniu od koloru tatuażu. Wybierając kolor biały, ukazujemy swoje oświecenie duchowe, ale również zwycięstwo nad własną naturą. Różowy kwiat lotosu jest symbolem Buddy, dlatego też decydują się na niego wyznawcy jego religii. Niebieski lotos to walka i zwycięstwo ducha nad materią. Jeżeli płatki pozostają zamknięte, to oznacza niekończący się rozwój umysłu. Często kwiat lotosu występuje też w kolorze czerwonym. Jego znaczenie wtedy nawiązuje do miłości, gorącego uczucia, ale i ogromnej pasji. 

Inspiracje tatuaży z kwiatem lotosu

Robiąc tatuaż w formie kwiatu lotosu, decydujemy się jednak nie tylko na jego symbolikę, ale też efektowny i oryginalny wygląd. Wzór jest bardzo skomplikowany, wymaga ogromnej precyzji i dokładności od tatuażysty. Przyda się też kreatywność, ponieważ ze względu na powszechność i popularność wzoru istnieje szansa, że nowo wykonany wzór będzie taki sam lub podobny do już istniejącego. Kwiat lotosu pięknie prezentuje się na plecach. Nawet pomimo dużego rozmiaru będzie wyglądał delikatnie i subtelnie, szczególnie jeżeli zdecydujemy się na kolor różowy. Kobiety wybierają go też do ozdoby przedramienia. Kwiat lotosu bardzo dobrze współgra z motywem łapaczy snów i delikatnych piórek. Możemy połączyć go z innymi florystycznymi wzorami, aby wykonać większą kompozycję, np. na udzie lub ramieniu. 

Podsumowanie

Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu odnosi się wyraźnie do sfery duchowej. Jest to związane z kulturą orientu oraz historii buddyzmu, w której występuje. To harmonia, odwaga, wewnętrzny spokój, otwartość umysłu oraz wolność i dojrzałość, które jednocześnie są subtelną interpretacją kobiecego piękna. Kwiat lotosu może mieć zarówno duży, jak i też mniejszy rozmiar. Niektóre kobiety decydują się na kilka lotosów w różnych kompozycjach.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację