Tatuaż las. Znaczenie i symbolika

Zanim zdecydujesz się na wybór motywu swojego tatuażu, warto wcześniej poznać jego znaczenie. Wiele osób obecnie bagatelizuje tę sprawę, wybierając wzory, które zwyczajnie im się podobają, które są modne i popularne. Niestety takie pochopne podejmowanie decyzji może doprowadzić do sytuacji, w której Twój nowy tatuaż, który tak bardzo Ci się podobał, w rzeczywistości zaprzecza Twoim poglądom i przekonaniom. Może i dla wielu osób jego znaczenie będzie niejasne i nie zwrócą na to większej uwagi, jednak znajdzie się pewien odsetek ludzi, którzy zrozumieją przekaz, jaki niesie ze sobą tatuaż i będą mieli o Tobie mylne zdanie. W ostatnim czasie popularnym motywem stał się tatuaż las – postanowiliśmy więc poświęcić nieco uwagi jego znaczeniu i przesłaniu, zarówno w wersji damskiej jak i męskiej.

Co oznacza las tatuaż u mężczyzn?

Nie trudno zauważyć, że tatuaż las jest coraz częściej pojawiającym się wyborem mężczyzn. Wiąże się to oczywiście z jego znaczeniem, choć wielu panów podejmuje tę decyzję całkowicie nieświadomie. Las jest przede wszystkim symbolem siły, co analogicznie zdecydowanie bardziej pasuje do płci silnej, której przedstawicielem jest mężczyzna. Oczywiście taki tatuaż nie tylko przedstawia siłę jego właściciela, ale też nawiązuje do jego silnego związku z naturą, z której to właśnie czerpie swą moc i w zgodzie z której prawami chce on żyć.

Pisząc o tym, co oznacza las tatuaż, nie możemy zapomnieć o jego mitologicznej symbolice. W wielu religiach las był miejscem niebezpiecznym, w którym pojawiały się bóstwa dobre, jednak w większej mierze złe. Las jest sam w sobie również symbolem niebezpieczeństwa — można się zgubić lub trafić na dzikie zwierzę. Tatuaż z takim motywem nadaje więc wizerunkowi mężczyzny nieco tajemniczości jak również zaznacza o niebezpieczeństwie, jakie może on ze sobą nieść.

tatuaż las znaczenie

Tatuaż las u kobiet

Motyw lasu zwykle kojarzony jest z tatuażami męskimi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać go również u kobiety. Musisz jedynie zadbać o to, żeby projekt był bardziej kobiecy. Zmieni to oczywiście również jego znaczenie.

Las poza wspomnianą wcześniej siłą, tajemniczością i ukrytym złem symbolizuje również mądrość, zdrowie oraz dobrą energię. Samo drzewo jest symbolem połączenia sił podziemnych z siłami sfer niebieskich. Odnosi się również do naszego życia na ziemi, jego sensu, a także ewolucji i odnowy.

Patrząc z tej perspektywy na to, co oznacza las tatuaż, nie znajdujemy przeciwwskazań, aby tatuaż tego typu mogła zrobić kobieta. Chcąc, aby nasz tatuaż był jeszcze bardziej kobiecy, możesz go ukazać nieco inaczej niż mężczyzna, bardziej minimalistycznie i symbolicznie. Oczywistą opcją jest tatuaż pojedynczego drzewa — tu jednak musisz uważać, bo każdy gatunek drzewa mam całkowicie inne znaczenie. Warto więc sprawdzić co oznaczają poszczególne rodzaje, zanim wybierzesz ten, który stanie się ozdobą Twojego ciała. Dobrą praktyką jest też ukazanie motywu leśnego pod postacią wzorów ułożonych z liści. Wygląda to bardzo subtelnie i świetnie sprawdzi się jako malutki tatuaż na nadgarstku, obojczyku czy kości biodrowej. Nie zrażaj się więc tym, że jest to motyw, po który częściej sięgają mężczyźni.

Sprawdź również, co oznacza tatuaż kruk oraz tatuaż sowa.