Tatuaż motyl. Znaczenie i symbolika

Tatuaż motyl to jeden z bardziej popularnych modeli, lubianych szczególnie przez kobiety. To niezwykle delikatny i zmysłowy wzór, który staje się śliczną ozdobą naszego ciała. Daje on nam również wiele możliwości, zarówno co do wielkości jak i umiejscowienia tatuażu. Jednak jak to z większością popularnych wzorów bywa, również w tym przypadku jedynie nieliczni znają faktyczne znaczenie tego motywu.

Rozmiar i umiejscowienie tatuażu z motylem

Tatuaże motyle dają nam wiele możliwości. Jest to bowiem wzór, który świetnie sprawdzi się zarówno w małych, a nawet minimalistycznych tatuażach, jak również w tych, zakrywających znaczną część naszego ciała.

Na ręce

Małe tatuaże damskie motyle w wersjach szczegółowo naszkicowanych, jak również minimalistycznych, często wybierane są jako wzór, mające zdobić kobiece ręce. W zależności od upodobań i indywidualnych preferencji tatuaże motyle występują w wersjach kolorowych jak i w całości wykonane czarnym tuszem. Możliwości ulokowania wzoru jest wiele — zwykle panie decydują się na tatuaże na nadgarstku, na którym wzór wygląda delikatnie, lekko i ulotnie niczym prawdziwy motyl.

Większość osób decyduje się na motyle w locie — są one wówczas najbardziej subtelne i eteryczne. Nie oznacza to jednak, że siedzący motyl nie będzie wyglądał zjawiskowo — zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się na bardzo realistyczny tatuaż, który wiernie odzwierciedli jego anatomię. Możesz też rozważyć umieszczenie motyla na palcu.

Na tułowiu

Największe, a zarazem najłatwiejsze do ukrycia tatuaże u kobiet to te, które znajdują się pod biustem lub na plecach. Decyzja o tak dużym wzorze świadczy o odwadze osoby, która się na nie decyduje. Zwykle wykonywane są więc one w kolorach, dzięki, którym będą znacznie bardziej rzucać się one w oczy.

tatuaż motyl znaczenie

Motyle tatuaże na tułowiu, a w szczególności na plecach, zwykle składają się z wielu mniejszych rysunków, które tworzą całość. W przypadku motyli, mamy więc szerokie pole do popisu. Nie musimy tworzyć jednego dużego motyla, ale wiele mniejszych, różnobarwnych, uwiecznionych w różnych pozycjach. Dzięki takiej chmarze motyli cała sylwetka będzie wyglądać zwiewnie i delikatnie — wydawać nam się będzie lżejsza, ponieważ same motyle kojarzą nam się z czymś lekkim.

Na nodze

Minimalistyczny tatuaż coraz częściej pojawia się nie tylko na dłoniach czy kobiecych przedramionach, ale również na stopach. Zazwyczaj wybieraną powierzchnią są okolice kostki, ale również śródstopia. Taka ozdoba może składać się z jednego lub kilku elementów. W ostatnim czasie to bardzo modne rozwiązanie, które ma dużo fanów, niestety jednak tatuażem można pochwalić się tylko w określonym obuwiu i w porze lata.

Co oznacza tatuaż motyl?

Podobnie jak w przypadku większości tatuaży, również tatuaż motyl znaczenie jest dość skomplikowane. Przede wszystkim może się ono znacznie różnić w zależności od kultury.

W kulturze europejskiej uważa się motyle za fizyczną postać ludzkiej duszy. Kiedy człowiek umiera, dusza przekształca się w motyla, i w tej postaci również opuszcza portale czyśćca, udając się do swojego ostatecznego miejsca pobytu. Z kolei według innych zachodnich interpretacji motyl tatuaż oznacza duszę osoby, która dopiero ma się narodzić.

Patrząc na motyla z naukowego punktu widzenia, możemy natomiast stwierdzić, że oznacza on metamorfozę. Larwa zamknięta w kokonie przekształca się w motyla — dorosłego latającego owada. Niewątpliwie jest to jedna z największych tajemnic przyrody, którą nawet teraz ciężko jest wyjaśnić.

Podsumowanie

Podsumowując, motyl tatuaż znaczenie posiada szerokie. W naszej kulturze jest to symbol życia, płodności, kobiecości, estetyki, rozwoju duchowego, transformacji, zmartwychwstania, wolności i marzeń, które kiedyś się spełnią.