Tatuaż nieskończoność. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż nieskończoność

Planujesz w najbliższym czasie zrobić sobie tatuaż? Dla większości osób sporym problemem jest wybranie konkretnego kształtu czy napisu. Miliony możliwości mogą wywołać niemały ból głowy. Ciekawym i bardzo popularnym pomysłem jest tatuaż nieskończoność. Z jednej strony jest prosty w wykonaniu, można go dowolnie modyfikować, ale też ma ukrytą głębie. Przekonaj się, co oznacza tatuaż nieskończoność i zdecyduj, czy jego symbolika jest zgodna z tym, co czujesz.

Tatuaż nieskończoność – znaczenie

Zanim zdecydujesz się na tatuaż nieskończoności, to koniecznie poznaj jego znaczenie. Dzięki temu podejmiesz decyzję bardziej świadomie, co dla wielu osób jest szczególnie ważne.

Dawniej symbol nieskończoności kojarzył się głównie z działaniami matematycznymi. “Przewrócona ósemka” została wprowadzona przez angielskiego matematyka Johna Wallisa. Wiele wskazuje na to, że inspirował się grecką literą omega.

Jak zatem powstał znak nieskończoności tatuaż? Znaczenie, jakie zaczęto do niego przypisywać, działa na wyobraźnię wielu osób i sprawia, że symbol ten jest utożsamiany z:

 • energią życiową, a nawet z nieśmiertelnością,
 • cyklem życia – początkiem i końcem czasu, po których następuje reinkarnacja, a potem cały cykl się powtarza,
 • wieczną, nieskończoną miłością, oddaniem, obietnicą czy z wiernością,
 • dwoma splecionymi ze sobą życiami, duszami – nie chodzi tutaj jedynie o miłość, ale też o więzi rodzinne czy przyjacielskie.

Znak nieskończoności tatuaż może przybrać też inny wygląd. W końcu podobną symbolikę możesz uzyskać, kiedy zdecydujesz się na tatuaż w kształcie:

 • koła Samsary,
 • celtyckiego węzła miłości,
 • węża uroboros,
 • węzła Triquetra.

tatuaż nieskończoność znaczenie

Nieskończoność tatuaż – zalety

Nie da się ukryć, ze znak nieskończoności jest obecnie chętnie wykorzystywany zarówno w branży tatuażowej, jak i w jubilerskiej, odzieżowej oraz w różnych innych. Jakie zalety posiadają tatuaże nieskończoność?

Znaczenie te głównie przypada do gustu zakochanym, gdyż często stają się symbolem wielkiej miłości do drugiej osoby. Inną zaletą może być też jego prostota. Nie ma drugiego takiego symbolu, który jest tak minimalistyczny i konkretny. To z kolei sprawia również, że tatuaż nieskończoność może zajmować naprawdę mało miejsca. Dzięki temu zmieści się w różnych miejscach na ciele, a wykonanie go zajmuje naprawdę niewiele czasu. Dlatego też przy okazji to także jeden z najczęściej wybieranych wzorów na pierwszy tatuaż.

Kolejnym atutem tatuażu w kształcie symbolu nieskończoności jest to, że można go dowolnie spersonalizować, aby stał się wyjątkowy i niepowtarzalny, a przy tym zyskał dla Ciebie jeszcze większe, emocjonalne znaczenie.

Tatuaże damskie nieskończoność – jakie wzory najczęściej wybierają kobiety?

Wiele kobiet, które decydują się na ozdabianie swojego ciała, stawiają właśnie na tatuaż nieskończoności. Znaczenie, jakie ze sobą niesie, ostatecznie bardzo często przekonuje do tego, żeby wybrać właśnie taki wzór. W końcu przy pomocy jednego symbolu można skutecznie ukazać wszystkie swoje emocje. Dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się tatuaże damskie znak nieskończoności, które są odrobinę personalizowane i zmodyfikowane. W jaki sposób? Oto kilka najchętniej wybieranych wzorów:

 • dodawanie imion małżonków czy dzieci do znaku nieskończoności, co pozwala podkreślić, jak ważne są dla Ciebie te osoby,
 • łączenie znaku nieskończoności z sercem czy też z symbolem ukazującym rytm serca, co ma oznaczać dozgonną i wieczną miłość,
 • dodawanie w centralnej części różnych słów, np. miłość, love, friends itd.,
 • znak nieskończoności wykonany z napisów, np. cytatu lub fragmentu ulubionej piosenki.

Sprawdź również, co oznacza tatuaż mandala.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację