Tatuaż pióro: symbolika i znaczenie

Umów się na konsultację
  1. Tatuaże pióra są chętnie wybierane w salonach, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaka dokładnie jest ich symbolika oraz kiedy w szczególności warto się zdecydować na takie małe dzieło sztuki na swoim ciele. Sprawdźmy to już teraz!

Co oznacza tatuaż pióro?

Pióro jako tatuaż to chętnie wybierany w salonach motyw. Nic dziwnego: doskonale się prezentuje, a także ma pewną ukrytą symbolikę. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście ptasie skrzydła, w tym wolność i niezależność, które uosabiają te zwierzęta. Nie są to jednak jedyne skojarzenia, które przychodzą na myśl.

Znaczenie tatuażu pióra to również symbol przemijania i kruchości, czyli naszego życia, które nieuchronnie kojarzy się właśnie z tymi przymiotnikami. W praktyce to jednak przede wszystkim sposób narysowania pióra będzie miał ogromne znaczenie na odbiór całości. Dlatego też symbol ten sprawdza się zarówno u kobiet (najczęściej), jak i u rzadziej u mężczyzn.

Szukasz dodatkowych motywów? Sprawdź tatuaż dmuchawiec i jego symbolikę.

Tatuaż damski pióro i jego symbolika

Na odbiór wpływa też oczywiście osoba nosząca, a także sposób wykonania dziary. U kobiet motyw ten to najczęściej skojarzenia, o których wspomnieliśmy już wcześniej. Dodatkowo im bardziej delikatna linia, tym większa subtelność. Dlatego też pióra w damskich tatuażach są doskonałym podkreśleniem eterycznej natury kobiet, zarówno osobowościowej, jak i cielesnej.

Wiele zależy też od miejsca narysowania. Przykładowo piórko może przywodzić na myśl damską biżuterię, jeśli zostanie umieszczone wokół nadgarstka. Podobny efekt da tatuaż piórko na palcu, który dzięki temu będzie przypominał pierścionek, a także umieszczony za uchem. Panie chętnie decydują się na ten motyw również na przedramionach oraz na żebrach, gdy widoczny jest tylko w bieliźnie, stroju kąpielowym lub krótszej bluzce.

tatuaże pióra

Męski tatuaż pióro i jego symbolika

Nieco inny wydźwięk mają zazwyczaj te same motywy, ale u panów. W ich przypadku prym wiodą tatuaże tworzone z grubą kreską, co podkreśla siłę, która w pewnym sensie także może płynąć z ulotności. Ciekawym przykładem będzie też indiański tatuaż z piórkiem, który u mężczyzny będzie symbolizował odwagę oraz determinację w dążeniu do celu. Jak więc widać łatwo nawet z symbolu delikatności oraz ulotności stworzyć motyw podkreślający siłę i zdecydowanie.

Panowie często stawiają również na ten motyw wraz z cytatem. Wówczas znaczenie tatuażu może ulec całkowitej zmianie, a pióro staje się tylko tłem dla słownego motto, które mu towarzyszy. Taki cytat najczęściej jest w języku obcym i ma przypominać wartości, którymi chcemy kierować się na co dzień.

Z naszego bloga dowiesz się również, jakie są najmodniejsze tatuaże w roku 2023, nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Sprawdź je i zainspiruj się już teraz!

Znaczenie tatuażu pióra jest, jak widać wielorakie. Wszystko zależy bowiem od tego, jaki sens sami chcemy mu nadać. Symbolika zależy też oczywiście od umiejętności tatuażysty oraz tego, czy będzie umieć dokładnie przełożyć zamysł na finalny efekt. Warto więc wybrać jedno z naszych studiów tatuażu, np. w Krakowie, Gliwicach, Warszawie lub Gdańsku. Gwarantujemy nie tylko doskonały efekt, ale również maksymalną higienę pracy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegółowe informacje! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację