Tatuaż rękaw: jak dobrze go zaprojektować, ile trwa?

Umów się na konsultację
tatuaż rękaw

Tatuaż rękaw to zdobienie, które zajmuje cały obszar ręki, aż od ramienia po dłoń. Zaprojektowanie, a także wykonanie tego rodzaju tatuażu stanowi nie lada wyzwanie, zarówno dla tatuażysty, jak i osoby, która wykonuje sobie to zdobienie na ciele. Jak zaprojektować rękaw tatuaż tak, aby być z niego zadowolonym? Ile czasu trwa jego wykonanie? Zapraszamy do lektury poniższego wpisu.

Tatuaż rękaw — jak zaprojektować?

Zaprojektowanie tatuażu w formie rękawa nie jest prostym zdaniem. Przede wszystkim należy mieć zaufanie do swojego tatuażysty. Niezwykle ważne jest zrozumienie, że jest on artystą i stara się jak najlepiej odpowiedzieć na nasze potrzeby, jednak nie zawsze jest to możliwe — element, który w naszej głowie wygląda dobrze, niekoniecznie będzie tak samo prezentował się na skórze. Jak zaprojektować tatuaż rękaw?

W projektowaniu tatuażu rękawa kluczowy jest wybór odpowiedniego tatuażysty. Warto zapoznać się z portfolio osób, które są nam znane lub wzbudzają nasze zaufanie, a następnie wybrać artystę, którego projekty najbardziej wpadają w nasz gust. Dzięki temu finalny efekt z pewnością będzie zadowalający.

Luźne wzory czy spójna kompozycja?

Rękaw tatuaż to nie tylko spójne wzory i kolory, zaplanowane przez tatuażystę. Wiele osób decyduje się na zrobienie rękawa w momencie, gdy już ma na rękach jakieś tatuaże. Tak połączone ze sobą luźne wzory, zachowane w podobnej lub całkowicie innej stylistyce, również stanowią ciekawą formę rękawa. A jakie wzory wybrać na tatuaż w formie rękawa?

jak zaprojektować tatuaż rękaw

Tatuaż rękaw damski i męski — jakie wzory wykonać?

Tatuaż rękaw damski potrafi wyglądać bardzo kobieco, o ile tylko jest dobrze zrobiony. Panie zwykle decydują się na delikatne, subtelne wzory, które przepięknie prezentują się na ręce. Zwykle sięgają one po motywy roślinne czy kwiatowe, w formie kolorowej lub czarno-szaro-białej.

Jeżeli chodzi o tatuaż rękaw męski, to również jest bardzo często spotykany. Panowie decydują się zwykle na motywy zwierzęce, religijne, czy mitologiczne. Nie brakuje również zegarów, a nawet czaszek. Warto wybrać motywy, które posiadają dla nas jakieś znaczenie i dobrze odzwierciedlają osobowość właściciela.

Jak długo robi się tatuaż rękaw? Ile czasu zajmuje jego zrobienie?

Rękaw to tatuaż, który zajmuje całą powierzchnię ręki, dlatego należy mieć świadomość, że czas jego wykonania nie będzie szybki. Na samym początku warto poświęcić więcej czasu na zaprojektowanie wzoru — z uwagi na to, że nie jest to mały wzór, jego późniejsze usunięcie lub coverowanie nie będzie aż takie proste. Z tego też powodu należy dobrze się zastanowić, czy finalny projekt nam odpowiada. Ile czasu robi się tatuaż rękaw?

Trudno przewidzieć, ile dokładnie czasu spędzi się na robieniu tatuażu rękawa, ponieważ jest to zależne od wielu czynników, m.in. stopnia skomplikowania wzoru czy nawet progu bólu osoby, która wykonuje sobie to zdobienie.

Na wykonanie tatuażu w formie rękawa należy zwykle przeznaczyć kilka sesji, których czas trwania wynosi parę godzin. Pomiędzy sesjami należy zachować około 3 tygodnie odstępu, tak, aby świeżo zrobione elementy zdążyły się choć trochę zagoić. Odpowiadając na pytanie, ile trwa tatuaż rękaw, można stwierdzić, że okres ten może wynosić od kilku miesięcy, do nawet kilku lat. Jak już zostało wspomniane, jest to zależne od naprawdę wielu czynników.

Zachęcamy do sprawdzenia, ile kosztuje tatuaż, a także jaki tatuaż wybrać.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację