Tatuaż serce. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż serce

Ciało to doskonałe miejsce na wyrażenie swoich emocji, myśli lub po prostu osobowości. Dlatego tak popularnym rozwiązaniem jest tatuaż serce. Tym bardziej że do wyboru masz mnóstwo ciekawych wzorów – zarówno tych naprawdę wyrazistych, jak i bardziej delikatnych. Dowiedz się też, co oznacza serce tatuaż, a przekonasz się, czy ten sens odpowiada Twoim odczuciom.

Tatuaż serce – co oznacza?

Serce to jest jeden z tych symboli, który wyraża wiele różnych emocji – tych pozytywnych oraz negatywnych. Do tego masz do wyboru wyjątkowo ciekawe formy, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujesz tę ozdobę do swojego gustu. Zastanawiasz się, co oznacza serce jako tatuaż? Zazwyczaj jest to uzależnione od dodatkowych atrybutów. Sprawdź, jaki jest ich dokładny sens.

Serce z kłódką, inicjałami lub skrzydełkami

Takie delikatne serce tatuaż to symbol czystej i niezmiennej miłości. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że nie dotyczy to jedynie romantycznego uczucia, bo często służy do podkreślenia długoletniej przyjaźni. Niekiedy taki tatuaż ma czerwony kolor.

Złamane serce

Chcesz pokazać swoje cierpienie i ból spowodowany ogromną stratą? W takim razie zdecyduj się na złamane lub rozbite przez młotek serce tatuaż. Znaczenie odnosi się do utraty kogoś bliskiego oraz do trudnej do wybaczenia zdrady.

Serce tatuaż ze wstęgą

Zazwyczaj ten rodzaj tatuażu, czyli serce ze wstęgą symbolizuje ważny dla Ciebie moment w życiu. Z jednej strony może to być pozytywne wydarzenie jak narodziny dziecka lub data ślubu. Jednak bardzo często oznacza też śmierć bliskiej osoby.

Tatuaż z sercem i piórkiem

Symbol dobrze znany z mitologii egipskiej, czyli piórko i delikatne serce. Tatuaż oznacza dobre i czyste serce, a także brak skazy na honorze.

Realistyczne odwzorowanie serce

Chcesz pokazać, jak ważna jest dla Ciebie miłość, a także zrozumienie jej ulotności? W takim razie postaw na realistyczny tatuaż serce. Znaczenie często jest kojarzone z pragmatycznym podejściem do życia, ale tak naprawdę pokazuje autentyczne uczucia i chęć doświadczenia miłości.

tatuaż serce znaczenie

Serce symbolizujące pasję

Tatuaż serce doskonale może symbolizować pasję oraz podkreślać jej wagę w Twoim życiu. Wtedy wystarczy, że obok serca dodasz atrybuty związane z Twoim hobby. Bardzo często jest to długopis, psia lub kocia łapa, piłka bądź książka.

Miejsce, gdzie znajduje się serce tatuaż i jego znaczenie

Tatuaż na kostce serce

Dyskretne miejsce może wskazywać na to, że chcesz zachować pewne emocje jedynie dla siebie. Właśnie z tym kojarzy się tatuaż na kostce serce. Może to być związane z negatywnymi wydarzeniami. Wtedy zależy Ci na tym, żeby o nich pamiętać, a jednocześnie nie chcesz dopuścić do tego, aby Cię przytłoczyły.

Tatuaż serce na palcu — co oznacza?

Palec to kolejne popularne, a do tego modne miejsce na zrobienie tatuażu. Szczególnie młode osoby wybierają tatuaż serce na palcu. Co oznacza? Zazwyczaj romantyczną miłość oraz przyjaźń między dwoma osobami.

Co oznacza tatuaż serce na nadgarstku?

Bez wątpienia to właśnie na nadgarstku najczęściej są wykonywane tatuaże z motywem serca. Przede wszystkim ma to związek z możliwością częstego spoglądania na symbol miłości bądź straty. Dzięki temu możesz to wyraźnie zasygnalizować światu, a do tego te emocje ciągle są przy Tobie. W tym miejscu szczególnie są tworzone tatuaże z sercem o pozytywnym znaczeniu.

Sprawdź również, co oznacza tatuaż nieskończoność i tatuaż róża.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację