Tatuaż skrzydła. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż skrzydła

Dla wielu osób współcześnie tatuaże są tylko wzorami na ciele. Każdy ze wzorów niesie jednak ze sobą pewne znaczenie, które warto poznać przed wyborem naszego motywu. Motywem często pojawiającym się u naszych klientów są skrzydła tatuaż, po który chętnie sięgają zarówno panie jak i panowie. Piękny motyw, jednak nie każdy zna jego znaczenie. Dla kogo będzie on idealnym tatuażem?

Co oznacza tatuaż skrzydła?

Skrzydła niosą ze sobą wiele możliwości zarówno jeżeli chodzi o wybór ich rodzaju jak i wykonania. Istnieje niezliczenie wiele możliwych wzorów i kombinacji na taki tatuaż. Często ludzie sięgają po te anielskie lub należące do zwierząt, ale zdarzają się jeszcze inne pomysły. Każda taka para (lub pojedyncze skrzydło, bo i takie wzory się zdarzają) niesie za sobą potencjalną symbolikę tatuażu, uzależnioną tak naprawdę od osoby noszącej tatuaż.

Skrzydła anioła

Dla wielu osób tatuaż skrzydła znaczenie ma typowo religijne. Są one symbolem Bożego piękna i niewinności. Mogą również symbolizować duchowość ich posiadacza. Niektórzy decydują się na tatuaż skrzydła, gdyż poprzez niego chcą wyrazić swoją potrzebę poczucia bezpieczeństwa, którego brakuje im w codziennym życiu. Skrzydła są też bardzo popularnym motywem wśród osób, które chcą zachować w swojej pamięci utraconych bliskich. Dla takich osób tatuaż jest swego rodzaju przypomnieniem o tym, że dana im bliska osoba znajduje się w lepszym miejscu. Taki tatuaż można zestawić z inicjałami bliskiego.

Oczywiście skrzydła anielskie nie są motywem zarezerwowanym tylko dla osób wierzących. Symbolika tatuażu skrzydeł niekoniecznie musi bowiem odnosić się do tematów związanych z wiarą czy religią. Mogą one również oznaczać szybkość, nawiązującą do szybkości lotu. Stają się wówczas symbolem wolności. Przez wielu są odbierane jako majestatyczny wyraz spokoju i harmonii, który jest wręcz odczuwalny, gdy przyglądasz się swojemu tatuażowi. Może też przedstawiać wręcz dziecięcą niewinność i czystość.

tatuaż skrzydła znaczenie i symbolika

W nawiązaniu do starożytności

Tatuaż skrzydła co oznacza w odniesieniu do mitologii i starożytności? Otóż w greckiej i rzymskiej mitologii motyw skrzydeł pojawiał się jako atrybut bogów: Ateny — bogini mądrości, Nike — bogini zwycięstwa, a także w nieco innej formie u Hermesa — niezwykle szybkiego boskiego posłańca, patronującego podróżnym. W tym kontekście tatuaż skrzydła może symbolizować zarówno mądrość, zwycięstwo jak i prędkość oraz podróże. Mogą też ogólnie oznaczać nasze aspiracje do osiągnięcia czegoś więcej, do przekroczenia granicy tego co ludzkie. Z kolei według wierzeń z mitologii egipskiej, sokole skrzydła wzleciały ponad cały nasz wszechświat, by stać się majestatycznym symbolem całej ziemi w systemie słonecznym.

Z motywu skrzydeł w starożytności bardzo chętnie korzystali twórcy — poeci, tacy jak na przykład Horacy. Dla niego skrzydła były oczywistym symbolem natchnienia. Takie postrzeganie skrzydeł nie odnosi się jednak tylko do starożytności! W późniejszych latach motyw ten wykorzystywał też Kochanowski, który porównywał natchnienie do skrzydeł, wznoszących poetę ponad ziemię.

Gdzie zrobić tatuaż skrzydła?

  • na plecach – motyw skrzydeł anielskich najczęściej wybierany jest jako tatuaż na plecach. Zwykle ludzie decydują się na dwa symetryczne skrzydła, które mają pozwolić im latać. Jest to tatuaż dla ludzi odważnych, którzy nie boją się wytatuowania tak dużej przestrzeni.
  • na karku – tutaj często umiejscowiony jest tatuaż przedstawiający parę małych skrzydełek. Również są one symetryczne i często mają dodany mały szczegół ponad sobą na przykład serce, które pozwoli nadać im szczególny charakter.
  • z boku – taki tatuaż przedstawiać będzie już tylko jedno skrzydło. Jest to jednak miejsce, w którym, podobnie jak na plechach, decydujemy się raczej na większy tatuaż, zakrywający cały obszar. Ze względu na to, że jest to bardzo wrażliwe i czułe na ból miejsce, nie każdy odważy się na taki tatuaż.
  • nadgarstki i kostki – to miejsca, w których wykonuje się małe, często bardzo kobiece tatuaże. Jest to również wrażliwe miejsce, jednak warto też pamiętać o tym, że tatuaż wykonany w tym obszarze będzie widoczny przez cały rok!
  • na ramieniu – zwykle taki tatuaż przestawia jedno skrzydło, chociaż zdarzają się przypadki wytatuowanych obu ramion, przedstawiających dwa skrzydła. Jest to raczej męska wersja tego tatuażu, jednak zdarzają się też panie, które dobrze będą się w nim czuć.

Sprawdź również, co oznacza tatuaż krzyż.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację