Tatuaż słonecznik. Znaczenie i symbolika

Wzory czerpiące inspiracje z natury nieustannie cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników tatuaży. Często wybieranym motywem są kwiaty, takie jak na przykład słoneczniki. Zanim jednak zdecydujesz się na ten wzór, warto sprawdzić, jakie znaczenie niesie za sobą słonecznik tatuaż i jaka symbolika kryje się za tymi pięknymi, żółtymi kwiatami. 

Spis treści:

Słonecznik tatuaż i jego symbolika

Słoneczniki to niezwykle piękne rośliny o żółtych płatkach, które znane są z tego, że podążają za słońcem i zwracają się w jego stronę. Niezwykłą symbolikę tego kwiatu można odkryć w wielu kulturach. Na przykład w Chinach, słonecznik uważany jest za symbol długowieczności oraz szczęścia. Z kolei w Japonii, roślina ta kojarzy się z radością oraz pogodą ducha. Odniesienia do słonecznika możemy dostrzec także w greckich mitach, z których to słonecznik wysnuwa się jako symbol miłości. 

Nic zatem dziwnego, że słonecznik zyskał uznanie wśród artystów, takich jak na przykład Vincent van Gogh. Kwiat ten jest też często używany na ubraniach oraz do dekoracji pomieszczeń. Zyskał także wielu zwolenników jako wzór na tatuaż. A jakie dokładnie słonecznik tatuaż ma znaczenie? Czy pokrywa się z tym, co już starożytni o nim sądzili? Sprawdźmy! 

Słonecznik — znaczenie tatuażu

Słoneczniki tatuaż to coś więcej niż tylko uroczy i ładny wzór. Za tymi kwiatami kryje się pozytywne i różnorodne znaczenie, którym warto ozdobić swoje ciało. Dzięki swojej zdolności zwracania się ku słońcu słoneczniki symbolizują optymizm, nadzieję oraz pozytywne nastawienie. Przywodzą na myśl szczęście i letnie, ciepłe dni. Są więc idealną opcją dla osób, które chcą otaczać się pozytywnymi aspektami życia. 

Dodatkowo słoneczniki uważane są za synonim lojalności oraz oddania. Oznaczają także dobrą i długą przyjaźń, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako motyw na wspólny tatuaż dla osób, które chcą uhonorować łączącą ich więź. Nie można też zapomnieć, że tatuaż słonecznik przywodzi na myśl miłość, witalność, ale też długie i szczęśliwe życie. Niektórzy więc tatuują ten wzór w charakterze talizmanu. 

słoneczniki tatuaż

Propozycja dla kobiet i mężczyzn

Biorąc pod uwagę znaczenie kwiatu, jakim jest słonecznik, nic dziwnego, że skradł on serce wielu pań. Kobiety, które chcą reprezentować pozytywne nastawienie do życia oraz ciepło i miłość, często decydują się ozdobić swoje ciało właśnie tym wzorem. Dodatkowym atutem, oprócz znaczenia, jest to, że słonecznik można przedstawić w wielu formach. Często wybierane są minimalistyczne i uproszczone motywy. Ale popularnością cieszą się także kolorowe, realistycznie odwzorowane słoneczniki. Wiele kobiet postanawia uzupełnić słonecznik o tatuaż motyl oraz inne projekty związane z naturą. 

Chociaż może się wydawać, że słonecznik tatuaż to wzór skierowany jedynie dla kobiet, to nic bardziej mylnego. I mężczyźni mogą cieszyć się z symboliki tego kwiatu. Panowie częstą łączą słoneczniki z innymi elementami, na przykład z czaszką. Wielu także decyduje się na wzór w stylu sketch. Taki tatuaż to świetna ozdoba między innymi ręki lub nogi. 

Podsumowanie 

Jak widzisz, tatuaż w motywie słonecznika niesie za sobą bogate i niezwykle pozytywne skojarzenia. Jest uważany za symbol optymizmu, szczęścia, długowieczności i miłości. Jest więc idealny dla osób, które przywiązują wagę do cennych wartości. Jeśli więc uważasz, że słonecznik tatuaż i jego znaczenie pasują do Ciebie i Twojego nastawienia do życia, to z pewnością nie pożałujesz ozdobienia swojego ciała tym właśnie motywem. Podkreśli on Twój optymizm i pozwoli otoczyć się wartościowymi symbolami. Świetnie także będzie się komponował z innymi tatuażami.