Tatuaż smok. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
tatuaż smok

W obecnych czasach tatuaże stanowią bardzo modny dodatek, który jest z chęcią wykonywany przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Ludzie sięgają nie tylko po atrakcyjne wzory, ale również i takie, które niosą za sobą pewne przesłanie. Jakie znaczenie posiada tatuaż smok?

Smoki od wieków pojawiały się w legendach i baśniach, a popularność tych mitycznych stworzeń z biegiem lat wcale się nie zmniejszyła. Wiele osób ceni sobie to stworzenie oraz jego symbolikę i z chęcią przenosi je na skórę w formie tatuażu, by wyrazić swoje emocje oraz charakter. Jakie przesłanie niosą za sobą smoki tatuaże? Przyjrzyjmy się bliżej ich znaczeniu!

Smok – znaczenie tatuażu w kulturze

Na świecie jest wiele stworzeń, które posiadają swoich zwolenników, jak i również przeciwników. Co sprawiło, że to właśnie mityczne smoki stały się aż tak popularne i jakie znaczenie ma tatuaż smok?

Smoki wywołują przede wszystkim skojarzenia z kulturą azjatycką, w której posiadają one bardzo pozytywne znaczenie. W tych regionach przedstawiane są one jako dobre istoty, które chronią życie oraz przynoszą szczęście. Smoki w kulturze chińskiej i japońskiej są bogato zdobione oraz kolorowe, dzięki czemu przywołują one na myśl pomyślność i dobroduszność. Co ciekawe, w kulturze zachodniej smoki są przedstawiane zupełnie odwrotnie. Ukazywane są jako złe stworzenia, siejące postrach wśród okolicznej ludności. Pomimo tego, mieszkańcy Europy równie chętnie tatuują sobie to mityczne stworzenie. Co oznacza smok tatuaż, wykonany na ciele człowieka?

tatuaż smok znaczenie

Co symbolizuje tatuaż smok?

Symbolika tatuażu smoka jest dość jasna i klarowna. Choć w kulturach jest on przedstawiany dwojako, to sam tatuaż niesie za sobą bardzo proste przesłanie. Osoba, która nanosi go na swoje ciało, pragnie zachować w życiu równowagę, wolność, a także mądrość. Smok kojarzony jest przede wszystkim ze stworzeniem odważnym i mocnym, dlatego jego znaczenie związane jest również z siłą, ochroną i potęgą.

U kogo sprawdzi się tatuaż w kształcie smoka?

Tatuaże wykonuje się z kilku powodów, jednak najczęściej ludzie decydują się na zrobienie konkretnego wzoru ze względów estetycznych bądź znaczeniowych. Tatuaż smok to wzór dla osób, które czują się odważne, pewne oraz silne. Jeżeli należysz do grona osób, które kierują się w życiu dużą rozwagą i mądrością, aczkolwiek cenisz sobie także potęgę, to symbolika ta powinna dobrze oddać Twój charakter.

Sprawdź również, co oznacza tatuaż jaskółka.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację