Tatuaż sowa – znaczenie i symbolika 

Umów się na konsultację
tatuaż sowa znaczenie

Uwielbiają noc, jednak nie są największymi zwolennikami słońca. Sowy są aktywne przy świetle księżyca, podczas gdy spotkanie ich w ciągu dnia jest bardzo trudne. Jest to także popularny motyw wśród osób, które decydują się na swój pierwszy i kolejny tatuaż. Jakie jest znaczenie sowy w tatuażu? Warto wiedzieć, co symbolizuje, jeżeli ma być to Twoja, trwała ozdoba ciała, z którą się utożsamiasz, a nawet chciałbyś coś konkretnego wyrazić. Wyjaśniamy, co oznacza tatuaż z sową.

Sowa tatuaż – znaczenie dla starożytnego społeczeństwa

Dzisiaj sowa jest dla wielu symbolem mądrości, bogactwa, wiedzy, rozsądku i tatuaż sowainteligencji, chociaż niektórzy utożsamiają ją także ze smutkiem, melancholią i samotnością. Ponadto, jest to również ptak, któremu przypisuje się niezwykłe zdolności – dostrzegania rzeczy i sytuacji, których nie widzą inni. Można więc znaczenie sowy w tatuażu skojarzyć z intuicją. Dla niektórych jest ona też zapowiedzią zmian, które mają nastąpić w najbliższym czasie w ich życiu. Istnieje ponadto przekonanie, że sowa jest pewnego rodzaju motywacją do samorealizacji oraz bycia jeszcze bardziej wiernym samemu sobie.

W starożytnych czasach, przede wszystkim w Rzymie i Grecji, a także w Japonii i Ameryce Południowej, sowie przypisywano bardzo negatywne znaczenie – była symbolem śmierci. Jednak już Arabowie wierzyli, że przynosi szczęście oraz dobrą nowinę. Japończycy byli przekonani, że sowa jest zapowiedzią głodu i zarazy. W kulturze Majów także był to ptak kojarzony ze śmiercią, dla Indian jego pojawienie się oznaczało nadejście zimnego północnego wiatru. Mieszkańcy północno-zachodniej Ameryki wykorzystywali sowy do nawiązywania kontaktów ze zmarłymi i duchami.

Tatuaż sowa – co oznacza współcześnie?

Co oznacza sowa tatuaż? Porównując jej symbolikę współczesną i tą z minionych epok, dostrzegamy bardzo dużo różnic, chociaż są też podobieństwa. Okazuje się, że sowa może wywoływać zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. Bardzo dużo zależy od jej ukazania, ewentualnie dodatkowych elementów, a także jej wizerunku. Wykonana w kolorze będzie bardziej pozytywna w odbiorze, natomiast w czerni może być kojarzona ze swoją „ciemną stroną mocy”. Jednak nie tylko kolor ma wpływ na to, jak ostatecznie będzie prezentować się tatuaż sowa. Symbolika może się zmieniać po uzupełnieniu projektu o dodatkowe elementy. Jeżeli chcesz mocniej zaakcentować nawiązanie do wiedzy i inteligencji, niech pojawi się w towarzystwie książki, pióra lub w okularach. Tajemniczości dodamy jej z wykorzystaniem klucza oraz kwiatu lotosu. Bardzo ciekawym połączeniem jest sowa i florystyczne motywy. Ozdabiamy wówczas ptaka różami lub liśćmi i gałązkami.

A co oznacza sowa tatuaż z płomykówką? To szczególny gatunek sowy o bardzo tajemniczym wyglądzie. Jeżeli chcesz podkreślić swój melancholijny charakter, to wykorzystaj ją w swoim projekcie.

Zarezerwuj wizytę w studio tatuażu w Katowicach

Tatuaż sowa – symbolika i wartości, które reprezentuje

Każdy tatuaż jest jednocześnie ozdobą ciała i wyrażeniem swoich przekonań, wartości czy charakteru, podobnie jest w przypadku tatuażu sowy. Znaczenie tego ptaka możemy utożsamić z wiedzą i inteligencją, bardzo dobrą intuicją i zdolnością dostrzegania szczegółów. Sowa symbolizuje ponadto swego rodzaju niezależność, co może spowodować, że jej motywem zainteresują się osoby podążające własnymi ścieżkami i ceniące sobie wolność.

Tatuaż przedstawiający sowę pojawia się w wielu miejscach na ciele. Kobiety chętnie wybierają plecy, szczególnie górny obszar, panowie decydują się na przedramię, biceps i łydkę. Mała sówka ciekawie prezentuje się ponadto na udzie i kostce, np. w kolorze, siedząc na gałęzi.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację