Tatuaż tradycyjny / odlschool

Wybierz modny tatuaż oldschool

Tatuaż tradycyjny to jeden z popularniejszych stylów tatuowania. Spopularyzowany w popkulturze dzięki muzykom nurtu Rockabilly. Spełnia klasyczne wyobrażenie o tatuażu. Zwykle przedstawia kwiaty, kotwice, kobiety, jaskółki, podkowy, sztylety czy czaszki. Wzory są proste i czytelne. W tym stylu znaczenie tatuażu ma ogromne znaczenie. To raczej nie są wzory powstające bez przyczyny. To dziary nierozerwalnie powiązane z marynarzami, którzy przemieszczając się z portu do portu, nanosili na swe ciała pamiątki. Charakterystyczne dla marynarzy były jaskółki symbolizujące powrót do domu, nadejście dobrych dni. Serce to kolejny klasyczny motyw mówiący o prawdziwej miłości, przywiązaniu, lojalności czy wreszcie tatuaż kotwica — symbol marynarski.

Na czym polegają tatuaże tradycyjne?

Styl tradycyjny ma całą masę zwolenników i to zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W tym przypadku chodzi raczej o modę niż przywiązanie do znaczeń. Tatuaże oldschool to cały czas nieskomplikowane wzory, które jednak zawierają treść. Popularnym motywem są wstęgi, a w nich wpisane słowa symbolizujące przekaz, nierzadko też są to imiona ukochanych czy daty. Serce — często złamane, kwiaty czy motyle to masowo wybierane pomysły.

Ten styl nacechowany jest grubym konturem i znikomym cieniem. Mała ilość kolorów — jeśli są to raczej „wykute” na blachę. Te tatuaże oldschool to raczej małe „wrzutki” niż wielkie kunsztowne projekty. Taki tatuaż to również powód do dumy!

Sprawdź również inne wzory tatuaży, jakie wykonujemy w Rock N Roll Tattoo, np. tatuaże akwarele oraz tatuaże rycinowe. Zapraszamy!

Sprawdź również inne style wykonywane przez naszych artystów: tatuaże realistyczne oraz tatuaże tradycyjne. Zapraszamy!

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację