Tatuaż wąż. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
Tatuaż wąż - znaczenie i symbolika

Tatuaże to modna ozdoba ciała, która z chęcią wykonywana jest na całym świecie przez wielu młodych, jak i również starszych ludzi. Sięgają oni po różnorodne wzory: kwiatowe, roślinne, a nawet zwierzęce. Tatuaż może zostać wykonany nie tylko ze względu na atrakcyjny wzór, ale też z powodu przesłania, jakie za sobą niesie. Jakie znaczenie niesie za sobą tatuaż wąż? Przyjrzyjmy się bliżej jego przesłaniu!

Wąż tatuaż — znaczenie kulturowe

Motyw węża wielu osobom nie kojarzy się pozytywnie — przyczyniła się do tego przede wszystkim religia chrześcijańska, w której to jest on utożsamiany z grzechem. Wbrew pozorom, wąż tatuaż nie niesie za sobą wyłącznie negatywnej symboliki. W wielu kulturach posiada on bardzo pozytywne znaczenie. Od wieków symbolizował on nieśmiertelność oraz odradzanie się na nowo, a wszystko z powodu zrzucanej przez niego skóry. Traktowany był jako dobry omen o wielkiej mocy. Jakie jeszcze znaczenie posiada wąż tatuaż w kulturze?

W starożytnej Grecji i Egipcie wąż symbolizował niezwykłą mądrość oraz energię. Podobne znaczenie posiada on od wieków w kulturze indyjskiej — tam również odnosi się on do pozytywnej energii, a także mocy duchowej. Nic dziwnego, że współcześni ludzie chcą na nowo odczarować ten wzór!

Tatuaż wąż — symbolika

Współcześnie znaczenie tatuażu wąż jest bardzo szerokie. Choć dla wielu stanowi on jedynie modny dodatek, dla innych symbolizuje on ambicję, spryt, odwagę oraz władzę. Przypisuje mu się również znane od wieku znaczenie, jakim jest ochrona, cykl życia oraz płodność. Osoba, która zdecyduje się na ten wzór, odbierana jest przez otoczenie jako ktoś, kto reprezentuje sobą niebywałą odwagę.

Nie da się ukryć, że ten tajemniczy wzór naprawdę imponująco prezentuje się na ciele człowieka. W jakim miejscu warto wykonać wąż tatuaż?

Gdzie wykonać tatuaż wąż męski?

Tatuaż wąż doskonale prezentuje się jako duży wzór, który na ciele mężczyzny może zostać wykonany w wielu miejscach. Tatuaż wąż męski szczególnie dobrze wygląda na plecach, ramieniu, łydkach oraz udach. Na ten tajemniczy wzór warto poświęcić więcej miejsca na ciele — z pewnością w takim wypadku będzie wyglądać imponująco, a jego przesłanie będzie dobrze odbierane.

Tatuaż wąż znaczenie

Tatuaż wąż damski — w jakim miejscu będzie wyglądać najlepiej?

Zwierzęce motywy w tatuażach to coś, po co sięgają nie tylko mężczyźni. Minimalistyczny tatuaż wąż to wzór, który w ostatnim czasie chętnie wybierany jest przez kobiety, a na damskim ciele prezentuje się naprawdę dobrze. Tatuaż wąż damski warto wykonać w takich miejscach jak: kark, nadgarstek, przedramię, żebra lub kostka. Może on być przedstawiony zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie innych ozdobnych elementów.

Przykładowe pomysły na tatuaż z wężem

Zarówno tatuaż wąż męski, jak i damski, może zostać przedstawiony na różnorodne sposoby — jako samodzielna istota lub w towarzystwie innych motywów. Bardzo popularne jest zestawienie węża z kwiatami, czaszkami, mieczem lub sztyletem. Przedstawienie motywu w taki sposób nadaje mu charakteru oraz oryginalności. Jeżeli uważasz, że tatuaż z wężem nie jest dla Ciebie, zobacz, jakie przesłanie niosą za sobą inne popularne wzory, jak tatuaż smok, tatuaż lew czy tatuaż róża.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację