Tatuaże są modne – takim nokautującym argumentem posługuje się wiele osób. Jak zapewne się domyślacie, tatuowanie oparte na takim nastawieniu nie kończy się happy endem. Tatuaże były i są używane przez kultury i plemiona na całym świecie. Swego czasu posiadanie takiego obrazka było pewnego rodzaju określeniem statusu materialnego, osobowości, stanu zdrowia, jak np. Polinezyjczycy. W swoim „procesie ewolucji” tatuaż stał się także „znacznikiem” osób z przeszłością kryminalną czy więźniów obozów koncentracyjnych.
Tatuaż ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak obecnie swoje ciało zdobią mężczyźni i kobiety w różnym wieku, wywodzący się z różnych środowisk, traktując to jako sposób na wyrażenie swojego ja, ozdobę ciała, bądź symbol protestu lub przynależności. Co zatem symbolizuje tatuaż lew? Przyjrzyjmy się znaczeniu tego obrazu.
Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze i przypomnijmy, że tatuaż to znak graficzny, swego rodzaju rysunek na skórze, który powstaje w wyniku wstrzyknięcia specjalną igłą barwnika pod skórę. Jeśli myślisz o zrobieniu sobie tatuażu, nie pozostaw tego przypadkowi. Znajdź taki obraz, który najlepiej odzwierciedla to, co chcesz nim wyrazić, a także miejsce, w którym chcesz go wykonać. Najlepiej takie, do którego będziesz miał największe zaufanie i o którym słyszałeś wiele pozytywnych opinii. Będzie to miało niebagatelne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa i komfortu podczas zabiegu.
Mało tatuaży ma tak olbrzymie znaczenie, jak znaki zodiaku. Określają nasz charakter, sposób myślenia i funkcjonowania, a w dodatku są dosyć bezpieczne. Głębiej przypatrzmy się zatem symbolice lwa, znaczeniu, jakie nadawano mu przez wieki i tym, jak postrzegany jest obecnie.
Lew w astrologii pełni rolę piątego znaku, który skupia w sobie żywioł ognia. Nic więc dziwnego, że symbolizuje same potężne cechy, jak: władza, moc, potęga, majestat, duma, zwycięstwo, męskość, płodność, odwagę, tryumf, działanie, ruchliwość. Oznacza również ambicję, umysł, dzikość, mądrość, boską moc, sprawiedliwość i szczodrość. Jest również starożytnym symbolem, który został włączony do religii i mitologii wielu kultur i cywilizacji. Dawniej, w starożytności, tatuaż w postaci lwa miał znaczenie opiekuna, w kulturach wschodu z kolei kogoś z takim obrazem uznawano za wszechwiedzącego, sprawiedliwego, ale jednocześnie okrutnego.
Obecnie tatuaż z wizerunkiem lwa to wzorzec autorytetu, chętnie więc wybierany jest przez mężczyzn, którzy w ten sposób eksponują swoją siłę. Z kolei dla kobiet lew to ucieleśnienie ich wiary w siebie, waleczności, ale też powabu i czaru, jakie z tej przyrodzonej siły wynikają. Jednak tatuaż lew umieszczony już na szyi może symbolizować wrażliwość, przy uchu – zabawę, z kolei jego uśmiechnięty wizerunek może powodować chęć wykazania się charakterem, a połączenie kilku w gromadę – równowagę i harmonię.
Właściwe umieszczenie tatuażu jest równie ważne, co jego dobór. Warto pamiętać, że im większy obraz, tym trudniej będzie umieścić go na mniejszych partiach ciała. Dlatego duże „formaty” polecamy wykonywać głównie na łopatkach, przedramieniu, plecach czy nogach. Oryginalną miniaturę możemy umieścić na nadgarstku, kostce u nogi lub palcach.
Puentując znaczenie tatuażu lwa, powiemy tylko, że jego wizerunek na naszym ciele wyrazi więcej niż jakiekolwiek słowa. Majestatyczne zwierzę, które od wieków postrzega się jako silne i władcze, nie bez powodu jest obierane na patrona rodziny i urodzonych przywódców.