Tatuaże na bliznach – czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonania?

Umów się na konsultację
tatuaż na bliźnie

Osoby, które posiadają na swoim ciele blizny, często szukają sposobów, aby je ukryć lub całkowicie się ich pozbyć. Stosowanie maści lub poddawanie się zabiegom laserowym to nie jedyne metody, które są skuteczne w walce z tym problemem. Czy można tatuować na bliznach, w celu ich zakrycia? Czy tego rodzaju zabieg boli? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania z poniższego wpisu.

Czym są blizny?

Na samym początku warto wyjaśnić, co w ogóle kryje się pod pojęciem blizny. To swego rodzaju skaza na ciele, która powstaje na wskutek uszkodzenia skóry, np. podczas wypadku, operacji lub choroby. Nie posiada ona prawidłowej budowy, dlatego też wyróżnia się na tle zdrowej warstwy skóry. Czy można robić tatuaże na bliznach?

Tatuaż na bliźnie – czy można go wykonać?

Blizna to nierówna powierzchnia, która nie posiada takiej samej budowy jak zdrowy naskórek. Choć może się wydawać, że tatuaże na bliznach nie są możliwe do wykonania, to prawda jest zupełnie inna. Tego rodzaju zdobienie można wykonać na ciele, które pokryte jest bliznami. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w zależności od rozmiaru blizny, tatuaże mogą nie wyglądać aż tak estetycznie, jak zdobienie wykonane na zdrowej, gładkiej skórze. Dodatkowo może pojawić się problem z przyjęciem pWiele osób decyduje się na tatuaże na bliznach. Czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonania? Czy zdobienie w tym miejscu boli? Poznaj odpowiedzi!rzez skórę barwnika w miejscu, w którym znajduje się blizna. Tatuaż przed wykonaniem należy skonsultować z dermatologiem, a także profesjonalnym tatuażystą, który oceni, jaka jest szansa na zakrycie blizny na ciele, dzięki tatuażowi.

Ciekawym sposobem na zakrycie blizny przy pomocy tatuażu jest wkomponowanie jej we wzór. Wymaga to jednak dużego doświadczenia, a także wyobraźni, dlatego w tym celu warto wybrać tatuażystę, który posiada wiedzę i kompetencje. Dzięki temu jednak będzie można się spodziewać imponującego i zadowalającego efektu. Specjalnie zaprojektowany wzór pozwoli nie tylko na ukrycie skazy, ale będzie również stanowić wspaniałą ozdobę na ciele. Kiedy można zrobić tatuaż na bliźnie?

tatuaże na bliznach

Czy każdy może zrobić tatuaże zasłaniające blizny?

Nie każda blizna na ciele nadaje się do tego, aby zakryć ją tatuażem.  Decydując się na zdobienie w danym miejscu na ciele, należy pamiętać, że blizna koniecznie musi być zagojona. Warto odczekać co najmniej dwa lata, aby mieć pewność, że skóra w tym miejscu jest gotowa do tatuowania.

Znaczenie ma również rozmiar, a także kolor blizny. Tatuaż na bliźnie najlepiej zakryje skazę o regularnym kształcie, która posiada jasny kolor. Duże blizny o nieregularnej powierzchni mogą być trudniejsze w zakryciu, jednak nie jest to całkowicie niemożliwe. A co z bólem?

Czy tatuaż na bliźnie boli?

Tatuaż powstaje poprzez wprowadzenie barwnika pod skórę, przy pomocy igieł. Podczas wykonywania zdobienia można czuć dyskomfort, a blizna może go pogłębić. Jest to jednak całkowicie indywidualna sprawa, zależna od miejsca na ciele, progu bólu, a nawet siły, z jaką igła wbijana jest pod skórę.

Czy można robić tatuaże na bliznach? Tak! To dobry sposób na zakrycie skazy na ciele, przy pomocy unikalnego zdobienia. Warto jednak pamiętać, że nie każda nierówna powierzchnia na skórze się do tego nadaje – należy skonsultować to z profesjonalistami. Sprawdź również, jakie są prawdziwe przeciwwskazania do tatuażu.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację