Tatuaże na dłoniach – co musisz wiedzieć?

Umów się na konsultację
tatuaże na dłoni

Tatuaże na dłoniach to coraz popularniejsza forma ozdabiania ciała, choć niekiedy budzi ona kontrowersje. Wynika to z faktu, że wykonanie ich nie należy do najprzyjemniejszych. Pojawia się również problem z ich trwałością. Jak dbać o tatuaże na dłoniach, aby były one trwałe przez długi okres?  Czy warto zdecydować się na tego rodzaju tatuaż? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, a także sprawdź inspiracje dla kobiet i mężczyzn. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czy warto robić tatuaże na dłoniach?

Robienie tatuaży na dłoniach jest decyzją, która wymaga starannego przemyślenia. Dłonie są miejscem bardzo eksponowanym, co oznacza, że tatuaż na tym obszarze będzie widoczny praktycznie dla każdego. Choć cały czas się to zmienia, to jednak tatuaż w widocznym miejscu może wpłynąć na życie zawodowe — niektóre miejsca pracy w dalszym ciągu nie akceptują ani tatuaży, ani piercingu, dlatego warto to dobrze przemyśleć. Wiele osób obawia się wykonać tatuaż na dłoni z dwóch powodów — bólu, a także faktu, że może się on ścierać i blaknąć. Czy faktycznie jest się czego obawiać?

Czy tatuaże na dłoniach się ścierają?

Faktem jest, że tatuaże na dłoniach są podatne na ścieranie i blaknięcie, a wynika to z faktu, że dłonie są jednym z najbardziej ekspozycyjnych miejsc na ciele. Częste ruchy dłoni i placów, a także kontakt z przedmiotami mogą powodować ścieranie się tatuażu. Ponadto skóra w tym miejscu jest bardziej podatna na wytarcia i otarcia, a także może łatwiej ulec uszkodzeniu podczas codziennych czynności. Jak więc dbać o tatuaż w tym miejscu?

co oznaczają tatuaże na dłoniach

Tatuaż na dłoni — jak dbać?

Choć zdobienie na dłoni może się z czasem ścierać i blaknąć, to pielęgnacja tatuażu w tym miejscu, nie odbiega specjalnie od dbania o ozdobę w innych miejscach na ciele.

Aby tatuaż na dłoni zachował swoją jakość i intensywność kolorów na dłużej, warto unikać narażania go na promienie słoneczne, poprzez stosowanie kremów z filtrem UV. Warto również unikać kontaktu z chemikaliami, a także regularnie nawilżać skórę. Mimo że tatuaż na dłoniach może ulec ścieraniu, odpowiednia pielęgnacja i ostrożność mogą pomóc w zachowaniu jego piękna na dłuższy czas.

Czy tatuaż w tym miejscu boli?

Tatuaż na dłoni może być bolesnym doświadczeniem, ponieważ skóra na dłoni jest cieńsza niż w innych częściach ciała, a także zawiera dużo nerwów i naczyń krwionośnych. Poziom bólu zależy jednak od indywidualnych czynników, takich jak tolerancja bólu, czas wykonywania wzoru na skórze, a także umiejętności i doświadczenia tatuażysty. Dlatego przed wykonaniem tatuażu na dłoni warto porozmawiać z profesjonalnym tatuażystą, który będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i doradzić, jak przygotować się do zabiegu, aby zmniejszyć doznanie bólu.

Tatuaż na dłoni dla kobiet

Tatuaż na dłoni może być pięknym, kobiecym zdobieniem. Panie często decydują się na motywy kwiatowe — tatuaż róża lub liście w minimalistycznym stylu będą subtelnie prezentować się w tym miejscu na ciele.

Męskie wzory tatuażu na dłoni

Jeżeli chodzi o męski tatuaż na dłoni, to panowie często wybierają ciemniejsze motywy. Popularne są tatuaże jaskółki, motywy czaszki, czy też wzory zwierzęce. Warto jednak pamiętać, że wybór wzoru na tatuaż to w dużej mierze kwestia indywidualna — warto zdecydować się na wzór, który jest atrakcyjny i ważny dla posiadacza, a dodatkowo da się go ładnie wkomponować w określone miejsce na ciele.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację