Tatuaże w filmach

Umów się na konsultację
Tatuaże z filmów

Każdy z nas ma swoje ulubione filmowe produkcje. Oglądamy je po kilka razy ze względu na aktorów, zaskakującą i mądrą fabułę, świetne efekty filmowe lub za wiecznie śmieszne żarty. Każdy dobry film ma w sobie coś urzekającego, jakiś mocny pierwiastek, dzięki któremu wracamy do tej historii. Wiadomo, nic nie przebije „Kevin sam w domu” 24 grudnia, ale gdy zadamy Wam pytanie:
Jaki film kojarzy ci się z tatuażami, odpowiedź nasuwa Ci się od razu. Dlaczego? 


Bo nie ma ich w każdym filmie, a jeżeli już się pojawią, to w jakimś celu. Zazwyczaj niosą za sobą jakąś symbolikę, mają nam pomóc dookreślić bohatera, stworzyć go bardziej autentycznym. I właśnie dzięki tatuażom bohater otrzymuje wyrazistszą osobowość, która bardziej zapada nam w pamięć.

No dobra przyznajemy –  same wzory też często bywają tak odważne i nowatorskie, że przyćmiewają nawet samego aktora. 

Wiedząc, z jakimi pomysłami do nas przychodzicie i skąd czerpiecie często inspiracje, postanowiliśmy zebrać listę kinowych hitów, w których tatuaże były istotnym elementem, a czasem nawet najmodniejszym motywem przez długie lata. 

Poniżej najpopularniejsze tytułu, które na stałe przeszły do historii i dodatkowo dołożyły swoją cegiełkę w sztuce tatuażu. Enjoy!

Najpopularniejsze tatuaże z filmów

Numer 1. 

Angelina Jolie w filmie „Ścigani”

Angelina w roli zabójczyni to zawsze dobry pomysł i tutaj jej drugoplanowa rola całkowicie przyćmiła głównego bohatera. Jej tatuaże w tym filmie dodały jej jeszcze większego pazura, a na moment kiedy, pokaże je w pełnej odsłonie, czekał chyba każdy. Bohaterka o imieniu Fox, w którą wciela się Jolie, jest mocno związana z Zakonem, który żyje i morduje według dewizy: „Zabicie jednej osoby, oznacza ocalenie dla tysięcy”. Postanowiono zostawić autentyczne tatuaże Angeliny i wzbogacić jej ciało o jeszcze kilka, w tym symboliczne napisy na rękach, ozdobny tatuaż na dłoni oraz większy tatuaż na plecach – tygrys, który był najczęściej kopiowanym motywem po wypuszczeniu filmu.

Numer 2.

George Clooney  w filmie „Od świtu do zmierzchu”

tatuaż film

Tutaj postać Geogre’a Clooneya to również czarny charakter, który wraz z bratem ucieka z więzienia i zamierza zbiec do Meksyku. Sama fabuła może nie jest piorunująca, ale za to tatuaże, jakie nosi na sobie aktor w tej produkcji to prawdziwa sztuka. To imponująco duży jak na tamte czasy tribal, który zakrywa całą rękę i seksownie wychodzi spod koszulki na szyję aktora. Film został nakręcony w ’96 i tylko możemy się domyślać, ile postać Setha Gecko wniosła do panującej w tamtych latach mody na tego typu tatuaże.

 

 

Numer 3. 

Vin Diesel w filmie „xXx”

W tym filmie tatuaże mają za zadanie uwiarygodnić nam, że bohater, w którego wciela się Vin Diesel jest facetem, który żyje według własnych zasad i notorycznie łamie prawo. Pech chciał, że policja zrobiła z niego agenta, który wsiąka w terrorystyczną grupę, aby wyciągnąć z niej informacje. Fabuła bardzo przewidywalna, posiada wszystkie cechy filmu akcji, ale sam Vin Diesel ze swoją posturą i tatuażami mocno się wyróżnia. I właśnie ten najmniejszy tatuaż na karku zrobił największą furorę. Moda na tatuowanie karku, małych pojedynczych liter, no i może jeszcze na taką formę, jaką prezentuje Vin w tym filmie były w tamtych czasach bardzo na topie. 

tatuaże z filmów

Numer 4. 

Ralph Fiennes w filmie Czerwony smok 

Tutaj zarówno cała fabuła, jak i rola Ralpha Fiennesa zasługują na gromkie brawa. Czerwony Smok to kultowy prequel kolejnych części z udziałem dr Hannibala Lectera. Ten film, jak i tatuaż musiały znaleźć się w tym zestawieniu. 

tatuaże filmowe

Numer 5.

„Romper Stomper”

W tym filmie tatuaży nie mogło zabraknąć. Film przedstawia grupę neonazistów, która uparcie walczy w swoim mieście z powiększającą się ilością Azjatów. To kino odwzorowuje w bardzo autentyczny sposób życie skinheadów, którym głównym zajęciem jest mocne imprezowanie, ostry seks i ciągłe bijatyki. Główny przywódca, w którego wcielił się Russel Crown (na jego ciele możemy zobaczyć wytatuowane swastyki, krzyż i duży wzór na ręce, przypominający kształt kości). To właśnie on jako jedyny widzi w tej grupie jakiś wyższy cel, przyświeca mu jakaś ideologia i niestety niezbyt skutecznie udaje mu się przekazać ją innym kolegom z gangu, którzy są w niej dla zabicia nudy i dla poczucia wyższości  w społeczeństwie. Film z 1992 roku nadal jest bardzo aktualny, a sposób przedstawienia go w tak surowy sposób, niejako z pierwszej ręki tworzy jeden z najbardziej porywających i prowokującym filmów wzmocniony doskonałą muzyką, która przenosi nas w świat subkultury skinheadów. 

film tatuaż

Numer 6. 

Adrien Brody w filmie „Eksperyment”

tatuaże w filmach

Mala (czyli tybetański sznur modlitewny) na szyi Adriena Brodiego to jeden z takich tatuaży, który stał się bardzo popularny w roku 2007. Zaczęto robić bardzo dużo podobnych wzorów, czy to chrześcijańskich różańców, czy naszyjników o różnych zakończeniach.
Trend na tego typu tatuaże długo nie schodził z tapety, a sam film – genialny! 

 

 

Numer 7. 

Wentworth Miller w serialu „Skazany na śmierć” 

Pomyśleliśmy, że możemy zrobić wyjątek i postanowiliśmy wspomnieć o tym serialu, który zrobił niezłe zamieszanie w 2005 roku. To jeden z pierwszych produkcji telewizyjnych, gdzie bohater nie jest czarnym charakterem (ok, jest w więzieniu, ale mamy świadomość, dlaczego się tam znalazł), a jego tatuaże zakrywają niemal całe ciało. I to właśnie one są głównym elementem całej układanki, którą śledziliśmy z zapartym tchem przez 90 odcinków. Oczywiście koncepcja zakrycia bardzo dużej ilości ciała spodobała się wielu odważnym młodym ludziom, którzy chcieli wyglądać tak jak Miller.
Skądinąd może to właśnie ten serial był inspiracją dla młodego Zombie Boya 😉

najpopularniejsze tatuaże z filmów

Szybkie podsumowanie

Tatuaże w filmach pojawiają się coraz częściej. Zmieniają się w raz z naszą rzeczywistością i panującymi trendami lub całkowicie wychodzą ponad panujące standardy i szokują. W kinematografii może nie robią już na nas takiego wrażenia, ponieważ codziennie serwujemy sobie dawkę nowości z sieci, ale w czasach bez social mediów to właśnie kino było dla nas kopalnią pomysłów na to, w co się ubrać, jaką fryzurę nosić, a nawet, jaki tatuaż zrobić.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację