Jaskółka tatuaż. Znaczenie i symbolika

Umów się na konsultację
jaskółka tatuaż

Tatuaże to jedno z popularniejszych zdobień, jakie w dzisiejszych czasach wykonują ludzie. Jedni lubią wzory, które pięknie się prezentują, a jeszcze inni wolą wybrać coś, co posiada ważną dla nich symbolikę i dobrze oddaje ich charakter. W celu pokazania własnej osobowości ludzie często sięgają po motywy zwierzęce, jak smoki, lwy, czy delikatniejsze stworzenia, jak np. ptaki. Częstym motywem jest jaskółka tatuaż. Jaką symbolikę ma ten wzór? Co oznacza tatuaż jaskółka? Zobacz, jakie znaczenie kryje się pod tym symbolem.

Tatuaż jaskółka – znaczenie w różnych kręgach kulturowych

Zwierzęta już od zarania dziejów miały ogromne znaczenie dla ludzi. Nic dziwnego więc, że obecnie ludzie poszukują nie tylko tego, co oznacza jaskółka w tatuażu, ale i również, jaka jest symbolika tego ptaka w znaczeniu kulturowym.

W starożytności Grecy wierzyli, że jaskółki są posłańcami Afrodyty i pozwalali im na tworzenie swoich gniazd, nawet w świątyniach. Według Egipcjan natomiast Izyda zamieniała się pod osłoną nocy w jaskółkę i opłakiwała grób Ozyrysa. W Chinach ptak ten uznawany był za świętego i oznaczał odwagę, ale i również niebezpieczeństwo. Co ciekawe, Japonia jest jednym z niewielu krajów, w których jaskółka nie ma przypisywane pozytywnej symboliki — oznacza ona zdradę, a także symbol okropnego nieszczęścia. A jakie jest ogólne znaczenie tatuażu jaskółka?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co symbolizuje jaskółka tatuaż. Ptaki zwykle kojarzą się z wolnością, a w tym przypadku nie jest wcale inaczej. Tatuaże jaskółka mają naprawdę bardzo szerokie i bogate znaczenie, jednak przede wszystkim symbolizują wolność, odrodzenie, wierność, nadzieję, sukces, a także szczęście. Znaczenie tatuażu zależy tak naprawdę od tego, w jakiej sytuacji oraz z jakim innym wzorem jest ona zestawiona.

Znaczenie tatuażu jaskółki w różnych sytuacjach

Tatuaże jaskółki, przedstawione w określony sposób, posiadają bardzo różnorodne znacznie, od tych pozytywnych, aż po te negatywne. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze zestawienia wzorów wraz z ich znaczeniem, jednak należy brać pod uwagę, że dla każdego znaczenie może być zupełnie różne.

Znaczenie tatuażu jaskółka – ptak w locie

Bardzo często jaskółka przedstawiana jest jako samodzielny byt, który szybuje prosto do nieba. Co oznacza tatuaż jaskółki, gdy jest ona przedstawiona w taki sposób?

W tym określonym przypadku, traktowana jest ona jako talizman, który ma przynosić wspomniane już szczęście oraz bogactwo. Osoba, która będzie posiadać ten wzór na swoim ciele, może mieć nadzieję na lepsze życie.

tatuaż jaskółka znaczenie

Jaskółki tatuaż dla zakochanych

Dwie jaskółki to wzór, który często wybierany jest przez zakochanych. Splecione w jedną całość symbolizują trwałą miłość, wierność, a także lojalność w stosunku do drugiej osoby. Równie chętnie wybieranym wzorem jest jaskółka w towarzystwie serca przebitego strzałą, która wbrew pozorom nie symbolizuje miłości, jakby się mogło wydawać, lecz tęsknotę po stracie bliskiej osoby. W takim wydaniu ma on formę pamiątki.

Tatuaż jaskółki – co oznacza ptak zamknięty w klatce?

Częstym motywem, wybieranym przez ludzi, jest jaskółka zamknięta w klatce. W dawnych czasach oznaczała ona walkę z systemem i sprzeciw przeciw niemu. Obecnie natomiast, tatuaże damskie jaskółki wybierane są jako symbol wolności oraz chęci do decydowania o samym sobie.

Znaczenia tatuaży jaskółka – ptak w towarzystwie kwiatów

Kobiety bardzo często sięgają po kwiatowe motywy, połączone z różnymi motywami. Tatuaże damskie jaskółka w towarzystwie kwiatów, symbolizują odrodzenie lub rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w życiu. Ponadto są one bardzo delikatne i atrakcyjne wizualnie.

W jakim miejscu najlepiej wygląda tatuaż jaskółka?

Znana jest już symbolika jaskółki tatuaż, ale w jakim miejscu na ciele prezentuje się ona najlepiej? U kobiet dobrze wygląda na karku, nadgarstku, a także żebrach — jest ona delikatna, dlatego dobrze pasuje do takich miejsc. U mężczyzn natomiast, atrakcyjnie będzie się prezentować na przedramieniu. Jeżeli zainteresował Cię tatuaż jaskółki i jego znaczenie, zobacz również, jakie znaczenie posiada tatuaż kruk lub tatuaż skrzydła.

Umów wizytę!

Profesjonalne studio tatuaży zaprasza wszystkich zainteresowanych na konultację oraz wykonanie Twojego wymarzonego tautażu. Wybierz studio, które od lat zdobywa uznanie na świecie!
Umów wiztę

Kup Voucher

Zrób prezent swoim bliskim i podaruj im Voucher na tatuaż w najbardziej renomowanym studio tatuażu w kraju.
Voucher na tatuażKup Voucher
Kategoria:

Bezpłatne konsultacje twojego projektu. Umów termin!

Umów się na konsultację